niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Zima nam niestraszna

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2001, 18:25
Autor: (ja)

Piotr Banach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie już wczoraj zlecił swoim pracownikom posypanie piaskiem ściętych lodem kałuż. Twierdzi też, że na pewno w tym roku zima nie zaskoczy drogowców.

Krasnystaw
Krasnostawski Zarząd Dróg Powiatowych będzie obsługiwał 519 km dróg. Niestety około 70 km, tych nieutwardzonych nie będzie odśnieżanych. Pługi będą wysyłane tylko tam, gdzie koniecznie trzeba będzie zrobić przejazd, na przykład przy szkołach, w miejsca gdzie odbierane jest mleko.
– Przygotowaliśmy ok. 1,3 tys. ton mieszanki piaskowo-solnej, powinno nam to wystarczyć na prawie całą zimę. Oczywiście jeśli będzie ślisko i przyjdą obfite opady śniegu uzupełnimy zapasy. Mam jednak nadzieję, że zima nie da nam się bardzo we znaki – mówi dyrektor.
Wlodawa
W Zarządzie Dróg Powiatowych we Włodawie zgromadzono 326 ton mieszanki do posypywania nawierzchni. Firma ma pod opieką ponad 276 km utwardzonych dróg.
– Zgodnie ze standardami nie będziemy posypywać jezdni na całej długości. Najważniejsze są te odcinki, gdzie jest najniebezpieczniej, czyli łuki, zatoki autobusowe, wzniesienia i nagłe obniżenia dróg – wyjaśnia Wiesława Kadrow, dyrektor ZDP we Włodawie. – Ustawiamy już siatki, które będą chroniły drogi przez zaspami.
Chełm
Mieszkańcy powiatu chełmskiego, zgodnie z zapewnieniami Wiesława Wilhelma, inspektora w Zarządzie Dróg Powiatowych w Chełmie, tej zimy również nie powinni mieć powodów do narzekań. Cały powiat będzie pod ciągłym nadzorem, a drogi na pewno będą przejezdne. Na 570 km utwardzonych dróg przygotowano niezbędną ilość mieszanki piaskowo-solnej. Czeka na nadejście zimy w obwodach w Brzeźnie, Rejowcu Fabrycznym i Sielcu
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!