wtorek, 30 maja 2017 r.

Chełm

Złotówki na ekologię

Dodano: 17 lutego 2002, 19:32
Autor: (szer)

Na kontach Gminnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska znajduje się łącznie 225 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na realizację zadań służących ochronie środowiska m.in. na edukację ekologiczną, inwestycje, eliminację istniejących zagrożeń i niekorzystnych zjawisk.

Na dofinansowanie w kwocie od 800 do 10 000 tys. zł mogą liczyć chełmskie placówki oświatowe i wychowawcze m.in. SP nr 10 i 7, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, przedszkola miejskie nr 1 i 7, a także Świetlica Terapeutyczna i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3. Pieniądze na edukację ekologiczną (m.in. konkursy, wystawy, wydawnictwa, plakaty, koncerty i zajęcia warsztatowe) otrzymają też Chełmskie Muzeum, Chełmska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Lokalna Akcja na rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej, Liga Ochrony Przyrody, Zarząd Chełmskich Parków Krajobrazowych, Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej o raz Urząd Miasta na organizację akcji „Sprzątanie Świata 2002”. 120 tys. zł będzie przeznaczone na wykonanie odwodnienia terenu w rejonie ulic Żółtańce–Metalowa oraz zmodernizowane rondo przy hotelu Kamena. Z kolei na urządzenie
i utrzymanie terenów zielonych miasto przeznaczy z funduszu 6,5 tys. zł. Taka sama kwota zostanie wydatkowana na dofinansowanie dla osób, które zdecydują się zlikwidować szamba, a swoje domy podłączyć do miejskiej sieci kanalizacyjnej. 5 tys. zł otrzyma natomiast jedna ze wspólnot mieszkaniowych na zamianę systemu ogrzewania piecowego na gazowe.
Również w tym roku będzie monitorowana jakość wód ujęcia „Bariera”. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna otrzyma na ten cel 4 tys. zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!