wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Złotówki na ekologię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2002, 19:32
Autor: (szer)

Na kontach Gminnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska znajduje się łącznie 225 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na realizację zadań służących ochronie środowiska m.in. na edukację ekologiczną, inwestycje, eliminację istniejących zagrożeń i niekorzystnych zjawisk.

Na dofinansowanie w kwocie od 800 do 10 000 tys. zł mogą liczyć chełmskie placówki oświatowe i wychowawcze m.in. SP nr 10 i 7, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, przedszkola miejskie nr 1 i 7, a także Świetlica Terapeutyczna i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3. Pieniądze na edukację ekologiczną (m.in. konkursy, wystawy, wydawnictwa, plakaty, koncerty i zajęcia warsztatowe) otrzymają też Chełmskie Muzeum, Chełmska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Lokalna Akcja na rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej, Liga Ochrony Przyrody, Zarząd Chełmskich Parków Krajobrazowych, Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej o raz Urząd Miasta na organizację akcji „Sprzątanie Świata 2002”. 120 tys. zł będzie przeznaczone na wykonanie odwodnienia terenu w rejonie ulic Żółtańce–Metalowa oraz zmodernizowane rondo przy hotelu Kamena. Z kolei na urządzenie
i utrzymanie terenów zielonych miasto przeznaczy z funduszu 6,5 tys. zł. Taka sama kwota zostanie wydatkowana na dofinansowanie dla osób, które zdecydują się zlikwidować szamba, a swoje domy podłączyć do miejskiej sieci kanalizacyjnej. 5 tys. zł otrzyma natomiast jedna ze wspólnot mieszkaniowych na zamianę systemu ogrzewania piecowego na gazowe.
Również w tym roku będzie monitorowana jakość wód ujęcia „Bariera”. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna otrzyma na ten cel 4 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!