wtorek, 30 maja 2017 r.

Chełm

Znaleźli swoje miejsce

Dodano: 6 sierpnia 2001, 12:16

Chełmskie Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matki Samotnie Wychowującej Dzieci jest jednym ze 143 ośrodków w kraju prowadzonym przez Monar-Markot. Schronienie znalazło tu 75 dorosłych i 42 dzieci. Najmłodsze ma dwa tygodnie.

Chełmskie Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matki Samotnie Wychowującej Dzieci jest jednym ze 143 ośrodków w kraju prowadzonym przez Monar-Markot. Schronienie znalazło tu 75 dorosłych i 42 dzieci. Najmłodsze ma dwa tygodnie.
- Jest to jeden z wiodących ośrodków w kraju - powiedział Jan Banasiak, dyrektor centrum. - Nie jest to tylko moja opinia. Tak uważa również Marek Kotański, prezes Stowarzyszenia ''Monar-Markot''.
Na poparcie tych słów dyrektor przytacza liczby i nazwiska sponsorów, którzy od początku istnienia w Chełmie ośrodka dla bezdomnych niosą bezinteresowną pomoc.
Szczególnie chwali władze miasta, instytucje i firmy, dzięki którym centrum może bez problemu funkcjonować. Podziękowania składa również mieszkańcom. To chełmianie praktycznie we wszystko wyposażyli ośrodek, przekazując meble, sprzęt gospodarstwa domowego i radiowo-telewizyjny mieszkającym tam osobom.
W centrum przebywają głównie bezdomni mieszkańcy miasta (52 dorosłych i 31 dzieci). Schronienie znaleźli tu również mieszkańcy województwa lubelskiego. Najmniej liczną grupę stanowią bezdomni z pozostałych województw.
- Kilkoro naszych podopiecznych poszło już na swoje - powiedział J. Banasiak. - Do dzisiaj utrzymujemy z nimi kontakt, udzielamy pomocy w załatwianiu różnych spraw. Każda osoba, która otrzyma mieszkanie liczyć może na pomoc w remoncie swojego lokalu. Z ośrodka dostaje wyprawkę: meble i najpotrzebniejszy sprzęt. Do chwili podjęcia pracy, a nawet i później nie musi się martwić o wyżywienie. Stołówka ośrodka otwarta jest dla wszystkich potrzebujących.
A skoro mowa o stołówce. Dzięki sponsorom udało się wybudować nową jadłodajnię wraz z kuchnią. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Po kapitalnym remoncie jest już jeden z baraków. Do następnych własne ekipy budowlane wejdą lada dzień. Cement niezbędny do remontów podarowała Cementownia Chełm. Problemem jest jego przywózka. - Potrzebny jest duży samochód ciężarowy, który przetransportowałby nam 15 ton cementu - prosi J. Banasiak.
Każdy kto mógłby pomóc bezdomnym kontaktować się może z Chełmskim Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matek Samotnie Wychowujących Dzieci tel. 565-26-09.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!