piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Znaleźli swoje miejsce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2001, 12:16

Chełmskie Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matki Samotnie Wychowującej Dzieci jest jednym ze 143 ośrodków w kraju prowadzonym przez Monar-Markot. Schronienie znalazło tu 75 dorosłych i 42 dzieci. Najmłodsze ma dwa tygodnie.

Chełmskie Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matki Samotnie Wychowującej Dzieci jest jednym ze 143 ośrodków w kraju prowadzonym przez Monar-Markot. Schronienie znalazło tu 75 dorosłych i 42 dzieci. Najmłodsze ma dwa tygodnie.
- Jest to jeden z wiodących ośrodków w kraju - powiedział Jan Banasiak, dyrektor centrum. - Nie jest to tylko moja opinia. Tak uważa również Marek Kotański, prezes Stowarzyszenia ''Monar-Markot''.
Na poparcie tych słów dyrektor przytacza liczby i nazwiska sponsorów, którzy od początku istnienia w Chełmie ośrodka dla bezdomnych niosą bezinteresowną pomoc.
Szczególnie chwali władze miasta, instytucje i firmy, dzięki którym centrum może bez problemu funkcjonować. Podziękowania składa również mieszkańcom. To chełmianie praktycznie we wszystko wyposażyli ośrodek, przekazując meble, sprzęt gospodarstwa domowego i radiowo-telewizyjny mieszkającym tam osobom.
W centrum przebywają głównie bezdomni mieszkańcy miasta (52 dorosłych i 31 dzieci). Schronienie znaleźli tu również mieszkańcy województwa lubelskiego. Najmniej liczną grupę stanowią bezdomni z pozostałych województw.
- Kilkoro naszych podopiecznych poszło już na swoje - powiedział J. Banasiak. - Do dzisiaj utrzymujemy z nimi kontakt, udzielamy pomocy w załatwianiu różnych spraw. Każda osoba, która otrzyma mieszkanie liczyć może na pomoc w remoncie swojego lokalu. Z ośrodka dostaje wyprawkę: meble i najpotrzebniejszy sprzęt. Do chwili podjęcia pracy, a nawet i później nie musi się martwić o wyżywienie. Stołówka ośrodka otwarta jest dla wszystkich potrzebujących.
A skoro mowa o stołówce. Dzięki sponsorom udało się wybudować nową jadłodajnię wraz z kuchnią. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Po kapitalnym remoncie jest już jeden z baraków. Do następnych własne ekipy budowlane wejdą lada dzień. Cement niezbędny do remontów podarowała Cementownia Chełm. Problemem jest jego przywózka. - Potrzebny jest duży samochód ciężarowy, który przetransportowałby nam 15 ton cementu - prosi J. Banasiak.
Każdy kto mógłby pomóc bezdomnym kontaktować się może z Chełmskim Centrum Wychodzenia z Bezdomności i Matek Samotnie Wychowujących Dzieci tel. 565-26-09.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!