środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Unia Europejska daje pieniądze na naukę języka angielskiego i informatyki dla tych, którzy już dawno zakończyli edukację.

Z takiej oferty można skorzystać również w Chełmie. Zajęcia są bezpłatne.

- Chciałabym się uczyć angielskiego, ale brakuje mi na to czasu i pieniędzy - usprawiedliwia się Marta Grzelczyk. - No i czułabym się trochę skrępowana, gdybym miała chodzić na zajęcia z ludźmi sporo ode mnie młodszymi.

O to nie trzeba się już martwić. W Chełmie można za darmo skorzystać z kursów języka angielskiego i informatyki. Propozycja jest adresowana przede wszystkim do osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z językiem obcym. Dodatkowo, znajdą się w gronie ludzi, którzy są w podobnym wieku i mają takie samo wykształcenie.

Taką możliwość daje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Uczelnia realizuje projekt "Twój rozwój twoją szansą - szkolenia adaptacyjne nowoczesnego rynku pracy”. Poprzez nie chce pomagać w zdobyciu umiejętności obecnie pożądanych na rynku pracy, a także wspierać pracowników o najniższych kwalifikacjach.

- Naszą ofertę adresujemy do osób powyżej 45 roku życia, które mieszkają na terenie Chełma i naszego powiatu - tłumaczy Piotr Łusiak z Biura Wniosków i Projektów PWSZ. - Muszą przy tym mieć maksymalnie średnie wykształcenie i być zatrudnione. Zapewniamy im również bezpłatne materiały szkoleniowe. Zajęcia będą się odbywały w ciągu tygodnia, po godzinach pracy.

Podobne szkolenia realizuje Ośrodek Języków Obcych "Tawa”. Im również udało się pozyskać unijne środki na prowadzenie zajęć z języka angielskiego i informatyki. Jednak z organizowanego w "Tawie” kursu mogą skorzystać osoby powyżej 50 roku życia, które są zatrudnione na umowę o pracę, zlecenie lub dzieło. - Zapisy na zajęcia przyjmujemy do piętnastego listopada - mówi Ewa Darowska z "Tawy”. - Jest jeszcze sporo wolnych miejsc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!