czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Zrobią w Chełmie magisterium

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2001, 14:58
Autor: (aba)

Absolwenci pierwszej w Chełmie państwowej uczelni mogą kontynuować naukę w każdej szkole wyższej. Dyplom ukończenia KUL i Politechniki Lubelskiej oraz tytuł magistra chętni otrzymają nie wyjeżdżając z miasta.
Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki porozumieniu, jakie Józef Zając, rektor PWSZ podpisał z władzami dwóch liczących się lubelskich uczelni. W sytuacji, gdyby chełmska szkoła nie uzyskała prawa do kształcenia na poziomie magisterskim, lub prawo to nie obejmowało wszystkich kierunków, porozumienie otwiera drzwi absolwentom PWSZ do uzupełnienia wykształcenia na odpowiednich kierunkach uczelni partnerskiej. Ważne jest to, że pracownicy naukowi będą prowadzić zajęcia na miejscu. Studenci nie będą więc narażeni na dodatkowe koszty.
Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się także do wspólnego prowadzenia studiów podyplomowych, badań naukowych, prac badawczych i wydawniczych. Uczelnie będą współdziałać w zakresie prowadzenia wspólnych staży zawodowych nauczycieli akademickich, organizacji nowych kierunków studiów i ich synchronizacji programowej. Dokument określa również również równoprawne korzystanie z zasobów bibliotecznych przez studentów szkół, których porozumienie dotyczy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!