Inne

Centralny Plac Zabaw ponownie przed Centrum Kultury

Dodano: 26 czerwca 2017, 14:15
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Już w sobotę, 1 lipca o godz. 12 na placu przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystartuje tegoroczna edycja Centralnego Placu Zabaw. Organizatorzy zaplanowali szereg trakcji związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

Centralny Plac Zabaw to wyjątkowa przestrzeń stworzona do nietuzinkowych działań artystycznych, sportowych i edukacyjnych. W tym roku projekt zorganizowany zostanie już po raz piąty. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

- W ramach inauguracji zapraszamy do wspólnej zabawy przy dźwiękach, które zaserwuje niezastąpiony za gramofonami Przem Kepasa i udziału w bezpłatnych warsztatach z różnych dyscyplin ruchowych jak parkour, freerun, slackline, freestyle football, nowy cyrk, czy deskorolka - zachęcają organizatorzy.

To jednak nie wszystko, co zaplanowano na pierwszy dzień projektu. Miłośnicy jazdy na deskorolce będą mogli udekorować swoje deski w ramach akcji "Maluj Gripa". Sobotę zwieńczy koncert na Wirydarzu CK o godz. 21. Wystąpi Hubert Tas & The Small Circle.

Jednym z głównych punktów CPZ jest specjalnie zaprojektowana Strefa Ruchu – miejsce spotkań i treningów miłośników miejskich sportów; platforma darmowych warsztatów, zlotów, pokazów i konkursów dyscyplin takich jak Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboard, BMX, Freestyle Football, Slackline, Street Dance czy Footbag. Ta przestrzeń będzie dostępna codziennie.

W tym roku Centralny Plac Zabaw potrwa do 3 września. Wydarzenia w ramach projektu organizowane będą codziennie, od poniedziałku do niedzieli. Organizowane będą bezpłatne warsztaty, które cechuje różnorodność propozycji i nowatorski charakter. - Zaplanowaliśmy ponad dwadzieścia modułów warsztatowych skierowanych do różnych grup wiekowych. Ich cykliczność pozwala na systematyczną pracę i utrwalanie nowej wiedzy i umiejętności - zachęcają organizatorzy.

W poniedziałki organizowane będą warsztaty makramy i jazdy na rolkach, wtorki poświęcone będą skateboardingowi oraz parkourowi. Organizowana będzie również Karuzela Sztuki. W środy będzie można wziąć udział w warsztatach freestyle football oraz "Dobrze się składa". Czwartki to ponownie skateboard i parkour, ponadto będzie można wziąć udział w zajęciach poświęconych tworzeniu komiksów. W piątki organizowane będą podwórkowe zabawy oraz warsztaty bmx. W soboty działać będą Sztukmistrze, z kolei w niedzielę prowadzone będą zajęcia Slackline. Na część warsztatów obowiązują zapisy.

Program inauguracji:

Sobota, 1 lipca:
- godz. 12: występ Przem Kepasa; bezpłatne waarsztaty: parkour, freerun, slackline, freestyle football, nowy cyrk, deskorolka; akcja "Maluj Gripa"
- godz. 21: koncert na Wirydarzu - Hubert Tas i The Small Circle

Harmonogram warstatów:

Poniedziałki:
- godz. 16: Makrama
- godz. 18: Rolki

Wtorki:
- godz. 15: Skateboard
- godz. 17: Parkour
- godz. 17: Karuzela Sztuki

Środy:
- godz. 15: Freestyle Foobball
- godz. 17.30: Dobrze się składa

Czwartki:
- godz. 15: Skateboard
- godz. 16: Komiks
- godz. 17: Parkour

Piątki:
- godz. 17.30: Podwórkowe zabawy
- godz. 18: BMX

Soboty:
- godz. 16: Sztukmistrze

Niedziela:
-godz. 15: Slackline

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RAMPĘ oddajcie rolkarzom!
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
salon pięknych podłóg. podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe !! ***podlogi-lublin.pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna