Inne

Rozmowy o mieście: Spotkanie z Miejskim Architektem Zieleni

Dodano: 25 maja 2017, 21:28
Autor: Oprac. am

Środa, 31 maja, godz. 17.30. Sala nr 24 na II piętrze lubelskiego Ratusza. Gościem #5 Rozmów o mieście będzie Hanna Pawlikowska. Miejski Architekt Zieleni opowie o sukcesach i planach działania swojego biura.

– Choć zieleń naszego miasta powoli nabiera blasku, to jest jeszcze wiele spraw, które wymagają poprawy – stwierdza organizator spotkania - Rada i Forum Kultury Przestrzeni – Po krótkiej prezentacji, chcemy porozmawiać o wyzwaniach i potrzebach, które stoją przed nami.

Hanna Pawlikowska – w zawodzie od 1984 roku. Pierwsze doświadczenia zdobywała w firmach prywatnych, później również własnej. Od 2000 r. urzędnik - Ogrodnik Miejski w Bydgoszczy, zastępca i następnie Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Srodowiska. Od 2013 r. Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Lublin, a od września 2014 r. Miejski Architekt Zieleni.

– Przeszłam wszystkie etapy planowania i budowy terenów zieleni. Praca fizyczna też nie jest mi obca i takie doświadczenie procentuje w pracy urzędniczej. Zieleń to nie tylko mój zawód to również moja pasja – mówi o sobie.

Rozmowy o mieście 2017 to comiesięczne, otwarte spotkania z okazji 700-lecia Lublina. Po krótkiej prezentacji Rada i Forum Kultury Przestrzeni zaprasza do zadawania pytań i dyskusji o przyszłości miasta. Na miejsce spotkania organizator zachęca do przybycia pieszo, komunikacją publiczną lub rowerem. 

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 maja 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miejski Architekt Zieleni niech ratuje drzewa przed wycięciem na Alejach Racławickich. To będzie sukces za który podziękują mieszkańcy, bo jeśli wytną to będą o tym pamiętać przez wiele lat. A co zrobili w tej sprawie do tej pory? Raczej nic, a przecież drzewa są ważniejsze od beznadziejnych projektów przebudowy.
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja na tym spotkaniu nie będę, dlatego piszę do tych, co będą. Może ktoś się zlituje i przekaże pani od zieleni, żeby przemyślała sposób zagospodarowywania rond w mieście. Zwykle rośnie na nich trawa, czasem posadzone są jakieś rachityczne roślinki. Kuriozum czystym jest duże rondo przy zamku - duża, płaska przestrzeń, obsadzona wielką liczbą kwiatków, których z poziomu wzroku kierowców czy pieszych w ogóle nie widać. Szkoda na to kasy. A rondo może być bardzo fajnym elementem dodającym życia przestrzeni miejskiej. Wystarczy zaplanować na nim trochę pionowy elementów - jakiś skalniak, drzewka, pofalowana powierzchnia, pomnik czegoś/kogośtam (na pomniki w Polsce duże jest zapotrzebowanie) ładne oświetlenie w nocy. Może ktoś to tej pani zasugeruje.
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Architekt miejski to za duże słowo ,do tego co ta pani robi.Jaki ona ma wpływ na kształtowanie zieleni? Daję przykład podstawowy:drzewa i krzewy generalnie nie są cięte,a jak już to źle.Wcale się nie dziwię,że e czasie burz konary się łamią,albo całe drzewa rozłamują! One nie są konserwowane!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna