Wystawy

"Teatr w Obiektywie". Wernisaż wystawy konkursu fotograficznego

Dodano: 20 maja 2016, 18:03
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W niedzielę, 22 maja o godz. 17 w ACK Chatka Żaka odbędzie się ogłoszenie wyników oraz uroczyste otwarcie wystawy laureatów VII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Teatr w Obiektywie".

Konkurs „Teatr w Obiektywie” sięga swoją tradycją 2009 roku, kiedy to Anastazja Wojtiuk, w ramach Festiwalu Teatralnego „Neprotoptana Stezyna” we Lwowie, zorganizowała I edycję wydarzenia. Zaproszono wówczas artystów „z zewnątrz”, niezwiązanych z Nieprzetartym Szlakiem. Od tamtej pory kolejne edycje realizowane są każdego roku, ciesząc się coraz większą popularnością.

Organizatorzy przekonują, że w VII edycji konkursu wzięło udział kilkudziesięciu fotografów. Dla wszystkich zostały zorganizowane specjalne warsztaty fotograficzne przygotowujące do uczestnictwa w SANS w roli fotografa.

Jednymi z głównych celów konkursu są: upowszechnianie twórczości artystów niepełnosprawnych, promowanie fotografii o charakterze społecznym, umożliwienie dialogu między fotografami o różnych stopniach zaawansowania.

Fotografie wchodzące w skład wystawy zostały wykonane podczas 26. Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) - Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych (22-24.04.2016, Lublin).

Czytaj więcej o: Chatka Żaka wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna