Wystawy

"Uporczywe upodobanie". Estetyka brzydoty na wystawie w Galerii Labirynt

Dodano: 24 kwietnia 2017, 15:12

W piątek w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) otwarto wystawę "Uporczywe upodobanie".

"Uporczywe upodobanie" to wystawa zainspirowana pojęciem delectatio morosa zaczerpniętym ze średniowiecznej scholastyki i przeniesionym w kontekst polskiej sztuki współczesnej. Prezentowane prace stanowią materializację natrętnych wizji artystów, lęków, fantazji, docierających niekiedy do granicy estetycznej wytrzymałości.

W wystawie biorą udział czołowi artyści polskiej sceny artystycznej oraz twórcy młodego pokolenia. Celem kuratorek jest pokazanie, w jaki sposób współczesna sztuka wpisuje się we wciąż aktualne tradycje obrazowania tematów odnoszących się do estetyki brzydoty, zwłaszcza w kontekście ciała ludzkiego, ale także innych sfer życia. Tytułowe uporczywe upodobanie to także niemożność odrzucenia natarczywych myśli i pragnień, nieustanne podążanie za tym, co nie mieści się w granicach stanu, który zwykło się nazywać normalnością. Wystawa ma być próbą ujawnienia tych skłonności i upodobań.

Artyści: Mirosław Bałka, Wojciech Bąkowski, Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak, Olaf Brzeski, Barbara Formella, Aneta Grzeszykowska, Katarzyna Kozyra, Zuza Krajewska, Robert Kuśmirowski, Elżbieta Jabłońska, Diana Lelonek, Jacek Malinowski, Tomasz Mróz, Aleksandra Ska, Karolina Żyniewicz.

Kuratorki: Paulina Kempisty, Aleksandra Skrabek

Wystawa będzie czynna do 4 czerwca. Galeria jest otwarta od wtorku do niedzieli w godz. 12-19. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: sztuka Galeria Labirynt wystawa
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna