wtorek, 20 lutego 2018 r.

Dom

Aluminium z miedzią grzeją w zgodzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2010, 15:17
Autor: (hap)

Dobry produkt + dobry instalator = komfort na długie lata.

Aluminium jest metalem, na powierzchni którego w naturalny sposób tworzy się ochronna warstwa tlenku aluminium. Jedynie zniszczenie tej warstwy izolacyjnej może osłabić wytrzymałość produktu. Dlatego w instalacjach można stosować połączenie miedzi z aluminium.


W przypadku zetknięcia się dwóch różnych metali lub stopów metalu poprzez elektrolit, jeden z nich może ulec korozji galwanicznej. Wyraźny wpływ na korozję wykazuje elektrolit, jeżeli posiada wysoką zawartość soli.


W przypadku instalacji grzewczych objawia się to zakłóceniem ich normalnego funkcjonowania, które spowodowane jest nieodpowiednimi właściwościami fizyko-chemicznymi wody.


Przewodność elektryczna następuje poprzez zawory (mosiądz, stal), złączki (stal) i uszczelki (izolatory), co w przypadku poprawnie wykonanej instalacji jest zjawiskiem bardzo trudnym.


W celu zagwarantowania jeszcze wyższej odporności na korozję nowoczesne grzejniki przechodzą w procesie produkcyjnym przez dwa etapy lakierowania i wypalania w piecu.


Pierwszy etap obejmuje położenie warstwy lakieru w procesie anaforezy i wypalenie w piecu w temperaturze 230°C. Drugi etap to malowanie proszkami epoksydowymi i wypalenie w piecu w temperaturze 240°C.


Procesy te gwarantują długie użytkowanie grzejnika oraz zachowanie niezmienionej powłoki lakierniczej przez wiele lat.
Nowa instalacja może zawierać czynniki zanieczyszczające, jak: pył po spawaniu, odpady powstałe przy produkcji, pozostałości smarów i olejów itp.


Dobry instalator przed uruchomieniem nowej lub wyremontowanej instalacji powinien się upewnić, czy jest ona czysta. W większości przypadków wystarczy samo przepłukanie wodą.


Źródło: Pegasus PR
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!