piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Dom

Ciepło z drewna

Dodano: 5 września 2001, 16:10
Autor: (e)

Wbrew pozorom zapewniają komfort cieplny i nie szkodzą środowisku naturalnemu. Spala się w nich drewno oraz materiały drewnopodobne. Kotły wodne ''Verner'' doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej.

Proces spalania w kotłach ''Verner'' przebiega w trzech etapach. Pierwszy polega na wysuszeniu i zagazowaniu drewna w komorze załadowczej. Drugi na spalaniu gazu w dyszy, do której doprowadzone jest podgrzane powietrze wtórne, trzeci na dopalaniu gazu w komorze spalania.

Kocioł ''Verner'' tworzy korpus wykonany z wysokiej jakości blachy kotłowej. Wszystkie powierzchnie stykające się z ogniem mają grubość do 6 milimetrów. Wysoka temperatura spalania gazu, która przekracza nawet 1000 stopni Celsjusza, sprawiła, że komorę spalania trzeba było zbudować ze specjalnego ognioodpornego betonu. Dzięki temu stanowi wystarczające zabezpieczenie. Nie trzeba się więc obawiać usterek i awarii.

Większość czynności związanych z obsługą wykonuje się tylko raz, na początku sezonu. Popiół usuwany jest raz na pięć dni. Materiały opałowe wystarczają na około dwanaście godzin. Po przełączeniu na rezerwę cieplną kocioł może funkcjonować bez obsługi około doby. Spala się w nim drewno, ścinki i wióry.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24