Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

7 kwietnia 2010 r.
14:03
Edytuj ten wpis

Co już sprzedają, a co jeszcze planują zbudować lubelscy deweloperzy

Autor: Zdjęcie autora Marek Kliza
0 11 A A

Jeśli masz pieniądze, mieszkanie w Lublinie i w regionie możesz kupić od ręki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Każdy z deweloperów, z którymi rozmawialiśmy, ma przynajmniej kilka mieszkań do sprzedania. Niektórzy oferują nawet kilkadziesiąt lokali. Można wybierać w lokalizacjach, metrażach, cenach…


W Lublinie trzeba być przygotowanym na zapłacenie przynajmniej 3800 zł/mkw., w regionie ceny zaczynają się od ok. 3 tys. zł. Ale można się targować.

Interbud: Buduje nasz apartament

Na os. Botanik, przy ul. Willowej, Interbud wznosi budynek, w którym wśród 44 mieszkań znajduje się główna nagroda trwającego właśnie naszego konkursu "Apartament za czytanie”.


– Do sprzedania pozostało w nim jeszcze 20 mieszkań o powierzchni 31–78,5 mkw., w cenie 4600–4900 zł/mkw. – informuje Katarzyna Wachowicz, zastępca kierownika działu sprzedaży deweloperskiej Interbud Lublin SA. – Oprócz już realizowanego wzniesiemy tam jeszcze trzy budynki. Ze sprzedażą mieszkań w pierwszym z nich ruszymy w ciągu dwóch tygodni.




GALADOM idzie na Bielskiego

Na osiedlu Promenada (rejon ul. Bielskiego w Lublinie) GALADOM SA ma do sprzedania 10 mieszkań o powierzchni 44–114 mkw. w cenie od 4100 zł/mkw. Apartamenty Lipowy Park (ul. Bielskiego, Strzeszewskiego i Jamrożka) znajdują się w domach jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.


Do każdego przypisany jest garaż, pomieszczenie gospodarcze i ogródek. Powierzchnia całkowita to ok. 143 mkw., cena od 3800 zł/mkw. GALADOM planuje też nową inwestycję – kameralny budynek wielorodzinny przy ul. Czumy w Lublinie z 36 mieszkaniami i 13 garażami.


Dwa mieszkania będą dwupoziomowe o powierzchni ponad 100 mkw., pozostałe mają mieć od 35 do 72 mkw. Ceny od 4500 zł/mkw.

Północ–Nieruchomości: apartamentowce na Górnej

Kameralne osiedle z czterema apartamentowcami nawiązującymi stylem do sąsiednich kamienic chce wybudować przy ul. Górnej, tuż obok murów dawnego klasztoru brygidek, firma Północ-Nieruchomości. Ma w nich być 30 mieszkań, od kawalerek po apartamenty.


We wszystkich budynkach będą podziemne miejsca parkingowe.
– Inwestycję zamierzamy rozpocząć wraz z wiosną – mówi Artur Bury, prezes firmy Północ-Nieruchomości. Metr kwadratowy przy Górnej kosztował będzie 7,5 tys. zł – najwięcej na lubelskim rynku.

Inwestprojekt na Ponikwodzie

Dziesięć minut i jesteś w centrum miasta – zachwala swoje mieszkania w nowoczesnym architektonicznie trzypiętrowym budynku pomiędzy ulicami Związkową, Walecznych, Bluszczową i Cyprysową Inwestprojekt Lublin SA.


– Do sprzedaży mamy ok. 20 mieszkań o powierzchni od 60 mkw. w cenie brutto 4300–4700 zł za metr – mówi Lech Lechman, przedstawiciel działu sprzedaży Inwestprojekt Lublin SA. W przypadku mieszkań o powierzchni ponad 80 mkw. można liczyć na bonifikatę.

\"Słoneczny Stok” albo miasteczko WIKANY

Ostatnie mieszkania na os. "Słoneczny Stok” w Lublinie (ul. Strzembosza, w pobliżu Walecznych) ma do sprzedania giełdowy lubelski deweloper WIKANA SA. Lokale mają od 90 do 117 mkw., cena – po 4400 zł.


W budynku w miasteczku WIKANY (os. Botanik) do kupienia została jeszcze połowa mieszkań. Ich powierzchnia to 32–72 mkw., cena – 4600–4900 zł. Termin zakończenia inwestycji – II kwartał 2011 r.

A poza Lublinem?

W centrum Łęcznej (przy ul. Szkolnej) Korporacja Budowlana Lublin SA przekaże do użytku w IV kwartale 2010 r. budynek z 48 mieszkaniami o metrażu 40–85,60 mkw. Pod budynkiem usytuowany jest dwupoziomowy parking, mieszkańcy będą mieli także do dyspozycji piwnice lokatorskie. Ceny mieszkań – od 4000 zł za mkw.


Także IV kwartał to planowany termin ukończenia pierwszego budynku osiedla "Słoneczny Stok” przy ul. Spacerowej w Puławach, realizowanego przez lubelską spółkę CRH Żagiel Dom sp. z o.o.


Jest w nim 36 mieszkań 2- i 3-pokojowych o powierzchni od 44 do 74 mkw. w cenie 4050 zł, dziewięć indywidualnych garaży oraz komórki lokatorskie (piwnice). Do każdego mieszkania przewidziano miejsce postojowe na parkingu zewnętrznym.


Druga inwestycja Żagla to osiem domów z garażami w zabudowie szeregowej przy ul. Stanisława Baca, w pobliżu zespołu parkowo-pałacowego Czartoryskich. Dwa segmenty zewnętrzne mają po 188,47 mkw. powierzchni użytkowej (z garażem) i działki o pow. ok. 700 mkw.


Sześć segmentów wewnętrznych ma po 171,75 mkw. powierzchni użytkowej (też z garażem), a działki o pow. ok. 330 mkw. Domki można kupić w stanie surowym zamkniętym do samodzielnego wykończenia wnętrza, lub w tzw. stanie deweloperskim. Mniejszy segment w stanie surowym zamkniętym kosztuje 395 tys. zł, w stanie deweloperskim – 595 tys. zł.


WIKANA SA już oddała do użytku cztery budynki na os. na przy ul. Młyńskiej w Zamościu. W piątym, który właśnie wznosi (termin oddania to listopad 2010 r.) do sprzedaży jest jeszcze kilkanaście 2–4-pokojowych mieszkań o powierzchni od 49 do 79 mkw., w średniej cenie 3315 zł/mkw.


Z kolei też WIKANA ma jeszcze do sprzedania cztery mieszkania przy ul. Narutowicza w Biłgoraju. Mają 27 mkw. (jednopokojowe) lub 56–57 mkw. (trzypokojowe). Kosztują po 3900 zł/mkw., mają być gotowe w listopadzie 2010 r.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kordian / 19 kwietnia 2010 o 20:46
resi napisał:
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?

Takie wybory to troche wrozenie z fusow... mowia ze zlotowki, ale jeszcze zasiegnalbym jezyka chociazby w openfinance. Oni zyja z doradctwa wiec znac sie na swoich fachu musza
Avatar
kuba / 19 kwietnia 2010 o 13:52
resi napisał:
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?


ja polecam co sam zrobiłem - złotówki w getinie - uważam że spłacanie to też ważne kryterium - a getin zaoferował mi dopasowane do mnie raty - po co kredyt na własny dom skoro później nie stać mnie by było albo na spłatę kredytu albo na urządzenie domu??


ja polecam co sam zrobiłem - złotówki w getinie - uważam że spłacanie to też ważne kryterium - a getin zaoferował mi dopasowane do mnie raty - po co kredyt na własny dom skoro później nie stać mnie by było albo na spłatę kredytu albo na urządzenie domu?? rozwiń
Avatar
maratończyk / 19 kwietnia 2010 o 11:09
harpagan napisał:
bywa rzeczywiscie roznie, a szczegolna "radosc" nastapi jak wprowadza w koncu ta rekomendacje T. wtedy, to juz chyba nikt sie nie bedzie w stanie zalapac na kredyt mieszkaniowy...

O tym to nawet nie myślę. Wydaje mi się, że kto teraz ma szansę na kredyt, po rekomendacji też będzie ją miał. Tym bardziej, że teraz banki już mają wprowadzoną część tych zasad. Może dlatego jest to już teraz problematyczne dla wielu... Na razie szukam sam - choć przyznam, że coraz niechętniej i z mniejszym entuzjazmem. Jedyne, co mnie jeszcze napędza to fakt, że jak się uda, to będę na swoim. Mam jeszcze jedną opcję do sprawdzenia, a jak ta nie wypali to jeszcze zostanie open do podparcia - może oni umiejętniej wyszukują. Ja wiem, że tonący brzytwy się chwyta, ale nie chciałbym rezygnować z zakupu mieszkania w tym roku.

O tym to nawet nie myślę. Wydaje mi się, że kto teraz ma szansę na kredyt, po rekomendacji też będzie ją miał. Tym bardziej, że teraz banki już mają wprowadzoną część tych zasad. Może dlatego jest to już teraz problematyczne dla wielu... Na razie szukam sam - choć przyznam, że coraz niechętniej i z mniejszym entuzjazmem. Jedyne, co mnie jeszcze napędza to fakt, że jak się uda, to będę na swoim. Mam jeszcze jedną opcję do sprawdzenia, a jak ta nie wypali to jeszcze zostanie open do podparcia - może oni umiejętniej wyszukuj... rozwiń
Avatar
harpagan / 19 kwietnia 2010 o 08:45
maratończyk napisał:
Dokładnie... jeśli masz pieniądze... Ja właśnie zaczynam maraton po bankach i wcale nie jest tak super jak mi się wydawało, że będzie...

bywa rzeczywiscie roznie, a szczegolna "radosc" nastapi jak wprowadza w koncu ta rekomendacje T. wtedy, to juz chyba nikt sie nie bedzie w stanie zalapac na kredyt mieszkaniowy...
Avatar
resi / 18 kwietnia 2010 o 23:16
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?
Avatar
adik / 16 kwietnia 2010 o 15:18
ano z maratonami różnie bywa ja po kilku bankach myslalem ze dobiegne - o ile w ogole - to padne jak pierwszy maratonczyk i tyle bedzie z marzenia o wlasnym M3 - ale na szczescie trafilem w koncu tak ze mam kredyt i podpisuje umowy o kupnie - a myslalem ze dostepny dla przecietnego mnie i jeszcze na 100% lokalu to sie nie da a tu getin mnie zaskaoczyl
Avatar
maratończyk / 15 kwietnia 2010 o 13:09
Dokładnie... jeśli masz pieniądze... Ja właśnie zaczynam maraton po bankach i wcale nie jest tak super jak mi się wydawało, że będzie...
Avatar
x / 9 kwietnia 2010 o 08:51
Co to artykuł sponsorowany, że tylko wybrane firmy w nim są?
A co z budynkiem Sunhill przy Jana Sawy - tam też jest resztka mieszkań na sprzedaż.
www.sunhill.pl
Avatar
Lublin ESK 2016 / 8 kwietnia 2010 o 00:11
a co z pirelli pekao projektem na majdanku?
Avatar
baletnica / 7 kwietnia 2010 o 22:06
No zadzieram kiecę i lecę ale nie kupować coś co jest droższe jak np. w Anglii tylko człowiek bez pomyślunku nie mający gdzie mieszkać i chcący na siłę mieszkać w mieście kupi po tak zawyżonych cenach !.
Avatar
Kordian / 19 kwietnia 2010 o 20:46
resi napisał:
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?

Takie wybory to troche wrozenie z fusow... mowia ze zlotowki, ale jeszcze zasiegnalbym jezyka chociazby w openfinance. Oni zyja z doradctwa wiec znac sie na swoich fachu musza
Avatar
kuba / 19 kwietnia 2010 o 13:52
resi napisał:
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?


ja polecam co sam zrobiłem - złotówki w getinie - uważam że spłacanie to też ważne kryterium - a getin zaoferował mi dopasowane do mnie raty - po co kredyt na własny dom skoro później nie stać mnie by było albo na spłatę kredytu albo na urządzenie domu??


ja polecam co sam zrobiłem - złotówki w getinie - uważam że spłacanie to też ważne kryterium - a getin zaoferował mi dopasowane do mnie raty - po co kredyt na własny dom skoro później nie stać mnie by było albo na spłatę kredytu albo na urządzenie domu?? rozwiń
Avatar
maratończyk / 19 kwietnia 2010 o 11:09
harpagan napisał:
bywa rzeczywiscie roznie, a szczegolna "radosc" nastapi jak wprowadza w koncu ta rekomendacje T. wtedy, to juz chyba nikt sie nie bedzie w stanie zalapac na kredyt mieszkaniowy...

O tym to nawet nie myślę. Wydaje mi się, że kto teraz ma szansę na kredyt, po rekomendacji też będzie ją miał. Tym bardziej, że teraz banki już mają wprowadzoną część tych zasad. Może dlatego jest to już teraz problematyczne dla wielu... Na razie szukam sam - choć przyznam, że coraz niechętniej i z mniejszym entuzjazmem. Jedyne, co mnie jeszcze napędza to fakt, że jak się uda, to będę na swoim. Mam jeszcze jedną opcję do sprawdzenia, a jak ta nie wypali to jeszcze zostanie open do podparcia - może oni umiejętniej wyszukują. Ja wiem, że tonący brzytwy się chwyta, ale nie chciałbym rezygnować z zakupu mieszkania w tym roku.

O tym to nawet nie myślę. Wydaje mi się, że kto teraz ma szansę na kredyt, po rekomendacji też będzie ją miał. Tym bardziej, że teraz banki już mają wprowadzoną część tych zasad. Może dlatego jest to już teraz problematyczne dla wielu... Na razie szukam sam - choć przyznam, że coraz niechętniej i z mniejszym entuzjazmem. Jedyne, co mnie jeszcze napędza to fakt, że jak się uda, to będę na swoim. Mam jeszcze jedną opcję do sprawdzenia, a jak ta nie wypali to jeszcze zostanie open do podparcia - może oni umiejętniej wyszukuj... rozwiń
Avatar
harpagan / 19 kwietnia 2010 o 08:45
maratończyk napisał:
Dokładnie... jeśli masz pieniądze... Ja właśnie zaczynam maraton po bankach i wcale nie jest tak super jak mi się wydawało, że będzie...

bywa rzeczywiscie roznie, a szczegolna "radosc" nastapi jak wprowadza w koncu ta rekomendacje T. wtedy, to juz chyba nikt sie nie bedzie w stanie zalapac na kredyt mieszkaniowy...
Avatar
resi / 18 kwietnia 2010 o 23:16
Wiadomo duża czesc kasy bora deweloperzy dlatego ja zamierzam sam wziąć kredyt i zacząć jaknajszybciej dom budowac nikomu nie bede oddawał swoich pieniędzy, no moze nie do monca swoich bo musze kredyt wziąć
no ale wiadomo trzeba go spłacac. jaka walute wybrać?
Avatar
adik / 16 kwietnia 2010 o 15:18
ano z maratonami różnie bywa ja po kilku bankach myslalem ze dobiegne - o ile w ogole - to padne jak pierwszy maratonczyk i tyle bedzie z marzenia o wlasnym M3 - ale na szczescie trafilem w koncu tak ze mam kredyt i podpisuje umowy o kupnie - a myslalem ze dostepny dla przecietnego mnie i jeszcze na 100% lokalu to sie nie da a tu getin mnie zaskaoczyl
Avatar
maratończyk / 15 kwietnia 2010 o 13:09
Dokładnie... jeśli masz pieniądze... Ja właśnie zaczynam maraton po bankach i wcale nie jest tak super jak mi się wydawało, że będzie...
Avatar
x / 9 kwietnia 2010 o 08:51
Co to artykuł sponsorowany, że tylko wybrane firmy w nim są?
A co z budynkiem Sunhill przy Jana Sawy - tam też jest resztka mieszkań na sprzedaż.
www.sunhill.pl
Avatar
Lublin ESK 2016 / 8 kwietnia 2010 o 00:11
a co z pirelli pekao projektem na majdanku?
Avatar
baletnica / 7 kwietnia 2010 o 22:06
No zadzieram kiecę i lecę ale nie kupować coś co jest droższe jak np. w Anglii tylko człowiek bez pomyślunku nie mający gdzie mieszkać i chcący na siłę mieszkać w mieście kupi po tak zawyżonych cenach !.