czwartek, 22 marca 2018 r.

Dom

Co należy uwzględnić przy zamawianiu okien drewnianych?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2003, 17:10


Wit Królik, z działu technologiczno – produkcyjnego firmy Pol - Skone
* Warto wybrać producenta gwarantującego wysoką jakość, czyli takiego, który posiada odpowiednie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy, cieszy się renomą na rynku oraz jest w stanie udzielić fachowego doradztwa.
* Istnieją określone, graniczne wymiary skrzydeł okiennych – minimalne i maksymalne – gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie okien. Wynika to z możliwości stosowania danego typu okuć oraz szyb o danej grubości tafli w zespoleniu, a także z zachowania prawidłowej relacji szerokości do wysokości skrzydła okiennego. Dla zachowania poprawności działania okna przez długie lata, nie należy przekraczać tych wymiarów.
* Zdarza się, że klient zamawia okno „ponadgabarytowe”, gdyż posiada taki otwór i takie okno otrzymuje. Po kilku latach użytkowania okucia zaczynają szwankować, bądź okno się zwiesza i przestaje spełniać swoje funkcje. Dość często klienci, dla obniżenia kosztów chcą zamówić zbyt duże przeszklenia ze standardowym zespoleniem 4/16/4. Niesie to ze sobą ryzyko pęknięcia szyby wskutek tzw. obciążeń wiatrowych występujących w naszym klimacie.
* Korzystnym jest, gdy okno posiada jak najmniej podziałów
Wynika to z faktu, że każdy podział wprowadza dodatkowy mostek cieplny pogarszający współczynnik izolacyjności termicznej całego okna. Jednak ze względów funkcjonalnych oraz wytrzymałościowych w odniesieniu do okuć i szyb należy tu dokonywać kompromisowego wyboru.
* Funkcje otwierania tzn. czy skrzydło okienne ma być rozwierane, uchylno-rozwierane czy uchylne w dużej mierze stanowią o funkcjonalności w użytkowaniu okna. Najkorzystniejszym układem jest jeżeli w oknie występuje skrzydło uchylno-rozwierane. Jako wielofunkcyjne daje również możliwość stosowania mikrowentylacji.
* Kolor okien. Częstym błędem jest zamawianie okien o ciemnych kolorach, przeznaczonych do zamontowania na silnie nasłonecznionych elewacjach budynków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!