poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Dom

* Kupując drzwi zewnętrzne trzeba się kierować, ogólnymi zasadami, gwarantującymi, że wybie-rzemy dobry towar. Drzwi zewnętrzne – mogą być drewniane, plastikowe, aluminiowe, metalo-we, antywłamaniowe z płyty HDF, MDF, czy wiórowej.
* Przy zakupie zwróćmy uwagę na to, czy drzwi są solidnie wykonane, szczelne i bezpieczne. Ekspedient powinien powiedzieć nam, jaka jest ich budowa wewnętrzna, w jakie zamki, wkładki, zawiasy, uszczelki i bolce antywyważeniowe są wyposażone.
* Drzwi antywłamaniowe kupuje się w komplecie – to znaczy płat drzwiowy z ościeżnicą, zamkiem wkładką i klamkami. Jeśli ktoś będzie starał się wmówić nam, że dany model jest an-tywłamaniowy, bo ma dwa atestowane zamki (tego wymaga najczęściej ubezpieczenie), że zbu-dowany jest z blachy, stalowych prętów i pasuje na starą ościeżnicę, którą mamy zamontowaną w domu i nie ma atestu na płat drzwi, to nie należy mu wierzyć.
* Drzwi antywłamaniowe to komplet z atestem od producenta na dany model, który uzyskuje się po przeprowadzeniu badań wytrzymałościowych i nadaniu odpowiedniej klasy – najlepiej najwyższej „C”.
* W przypadku zakupu zwykłych drzwi wejściowych w pierwszej kolejności sprawdźmy, jaka jest ościeżnica i w jaki sposób zamontowane są w niej zawiasy, ponieważ tego elementu nie da się wymienić.
* Ościeżnica powinna być solidna, z dobrego materiału, czyli np. pełnego drzewa, grubej stali czy aluminium.
* Zawiasy muszą być duże, odpowiednie do wielkości i ciężaru skrzydła drzwi, porządnie za-montowane zarówno na ościeżnicy, jak i na skrzydle, z możliwością regulacji i zabezpieczenia przed demontażem.
* Dopełnienie całości stanowią zamki i wkładki, w jakie wyposażone będą nasze drzwi. Standardowo w drzwiach wejściowych powinny znajdować się dwa niezależne zamki, przy czym jeden z nich klasy „C”. Można polecić listwowe zamki hakowe, które blokują drzwi w kilku punktach oraz wkładki z kartami kodowymi, bez których nie można dorobić klucza. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!