czwartek, 25 maja 2017 r.

Dom

Dobre drzwi

Dodano: 29 maja 2003, 17:40

* Kupując drzwi zewnętrzne trzeba się kierować, ogólnymi zasadami, gwarantującymi, że wybie-rzemy dobry towar. Drzwi zewnętrzne – mogą być drewniane, plastikowe, aluminiowe, metalo-we, antywłamaniowe z płyty HDF, MDF, czy wiórowej.
* Przy zakupie zwróćmy uwagę na to, czy drzwi są solidnie wykonane, szczelne i bezpieczne. Ekspedient powinien powiedzieć nam, jaka jest ich budowa wewnętrzna, w jakie zamki, wkładki, zawiasy, uszczelki i bolce antywyważeniowe są wyposażone.
* Drzwi antywłamaniowe kupuje się w komplecie – to znaczy płat drzwiowy z ościeżnicą, zamkiem wkładką i klamkami. Jeśli ktoś będzie starał się wmówić nam, że dany model jest an-tywłamaniowy, bo ma dwa atestowane zamki (tego wymaga najczęściej ubezpieczenie), że zbu-dowany jest z blachy, stalowych prętów i pasuje na starą ościeżnicę, którą mamy zamontowaną w domu i nie ma atestu na płat drzwi, to nie należy mu wierzyć.
* Drzwi antywłamaniowe to komplet z atestem od producenta na dany model, który uzyskuje się po przeprowadzeniu badań wytrzymałościowych i nadaniu odpowiedniej klasy – najlepiej najwyższej „C”.
* W przypadku zakupu zwykłych drzwi wejściowych w pierwszej kolejności sprawdźmy, jaka jest ościeżnica i w jaki sposób zamontowane są w niej zawiasy, ponieważ tego elementu nie da się wymienić.
* Ościeżnica powinna być solidna, z dobrego materiału, czyli np. pełnego drzewa, grubej stali czy aluminium.
* Zawiasy muszą być duże, odpowiednie do wielkości i ciężaru skrzydła drzwi, porządnie za-montowane zarówno na ościeżnicy, jak i na skrzydle, z możliwością regulacji i zabezpieczenia przed demontażem.
* Dopełnienie całości stanowią zamki i wkładki, w jakie wyposażone będą nasze drzwi. Standardowo w drzwiach wejściowych powinny znajdować się dwa niezależne zamki, przy czym jeden z nich klasy „C”. Można polecić listwowe zamki hakowe, które blokują drzwi w kilku punktach oraz wkładki z kartami kodowymi, bez których nie można dorobić klucza. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24