wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Dom

Dobre ogrodzenie dobrze Cię ochroni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2009, 17:45

Bezpieczeństwo we własnym domu jest dla każdego z nas bardzo ważną sprawą.

Jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony to zapobieganie włamaniom. „Nieproszony gość” trzyma się z daleka od posesji, których właściciel właściwie zadbał o bezpieczeństwo.


Bezpieczne ogrodzenie posesji nie musi być bardzo wysokie, ale musi mieć odpowiednią konstrukcję. Im dalej od skupisk ludzkich, tym powinno być wyższe i trudniejsze do pokonania.


Nawet niski płot może dobrze chronić posesję, ale pod warunkiem, że jego elementy nie będą pełnić funkcji drabiny i ułatwiać przejścia wierzchem, a górna krawędź uniemożliwi przejście, połączenia elementów ogrodzenia będą nitowane lub spawane, a nie skręcane na śruby.


Obowiązujące przepisy zakazują umieszczania na ogrodzeniu drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów, ale tylko na wysokości mniejszej niż 1,8 metra. Jeśli płot jest wyższy, możemy zamontować na nim dodatkowe zabezpieczenia, na przykład drut kolczasty.


Aby furtka i brama nie stanowiły łatwej przeszkody dla złodzieja, warto je wyposażyć w solidne zamki, których nie można łatwo rozwiercić lub wyłamać. Zawiasy muszą uniemożliwiać zdjęcie furtki lub skrzydła bramy, najczęściej zabezpiecza przed tym metalowa nakładka lub śruby zrywne.


Niezbędne jest oświetlenie. Może być zapalane na stałe o zmierzchu lub włączające się, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu czujnika ruchu. Jeśli w dzień i w nocy jest zapewniona pełna widoczność furtki, wystarczy domofon lub tylko sterowanie otwieraniem furtki z domu.


W niebezpiecznych okolicach powinny być montowane solidne elektrozamki. Wygodne są systemy umożliwiające otwieranie furtki kodem szyfrowym lub optycznym kluczem kodowym.


Możemy także zamontować wideofon. Jeśli będzie wyposażony w podświetlacz na podczerwień, obraz będzie wyraźny nawet w razie braku oświetlenia ulicy. Kamera wideofonu włącza się automatycznie po naciśnięciu przycisku przy furtce.


Do zabezpieczenia posesji dobrze jest mieć czworonożnego obrońcę. Tam gdzie on jest, mniej jest włamań. Jeśli mamy dużego, agresywnego psa, płot powinien mieć co najmniej dwa metry wysokości i głęboki fundament, aby pies nie mógł się pod nim podkopać. Musimy także umieścić tablicę ostrzegającą przed złym psem i zadbać o to, by zamknięcia bramy i furtki uniemożliwiały przypadkowe wejście komukolwiek na posesję.


Monitorowanie otoczenia i wybranych pomieszczeń w budynku za pomocą kamer daje bardzo dobre efekty. Można zainstalować kilka kamer i ukryć je tak, aby nie były narażone na celowe zniszczenie. Pozwoli to obserwować wejście, podjazd, oddalony od domu budynek lub plac zabaw dla dzieci.


Dobrym i skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem jest instalacja alarmowa, która chroni otoczenie budynku i umożliwia wczesne wykrycie intruza przy próbie włamania. Zyskuje się też więcej czasu na podjęcie interwencji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!