niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Dom z katalogu

Dodano: 19 marca 2003, 13:15


d Dzisiaj prezentujmy Państwu dom jednorodzinny parterowy z użytkowym poddaszem. Może w nim z powodzeniem zamieszkać 4–5 osobowa rodzina.
Dom jest praktyczny i ekonomiczny zarówno w budowie, jak i eksploatacji. Wejście do niego znajduje się pod wydłużonym okapem dachu i prowadzi do centralnie usytuowanego hallu. Ten z kolei jest oświetlony efektownym półokrągłym oknem. Część dzienna domu jest bardzo prze-stronna dzięki rezygnacji ze ścian pomiędzy pokojem dziennym, jadalnią i kuchnią. Drugi mniej-szy pokój może być także włączony do powierzchni salonu lub pozostać oddzielną sypialnią czy gabinetem.
Poddasze mieści trzy sypialnie i sporą łazienkę (z możliwością podziału na dwie mniejsze). Hall z wyeksponowanymi schodami może stanowić dodatkową powierzchnię rekreacyjna. Do domu dostawiona jest wiata garażowa i istnieje także możliwość wykonania ścian garażu.
Dom ten jest także przykładem nowoczesnej koncepcji urządzania wnętrz. Otóż na przykład pokój dzienny, jadalnia i kuchnia stanowią szereg połączonych ze sobą pomieszczeń. Nikt z mieszkańców przebywających w tej strefie domu nie będzie czuł się odizolowany, a goście docenią na pewno ładnie dobrane meble i oświetlenie. Wykusz w części jadalnej jest równie efektowny jak użyteczny. Widoczna od strony jadalni duża i wygodna kuchnia jest dobrze wypo-sażona.
Dom został zaprojektowany przez architekta Zdzisława Sobusia z lubelskiego biura „Archi – Projekt”. Projekt znajduje się w najnowszym katalogu „Nasz Własny Dom” wydanym przez to biuro, który dostęp jest już w księgarniach. (elle)
RAMKI
Dom w liczbach
* Powierzchnia użytkowa 136, 2 mkw.
* Powierzchnia zabudowy 122, 1 mkw.
* Powierzchnia całkowita 190, 7 mkw.
* Kubatura 635, 6 m sześć.
* Minimalne wymiary działki 21,34 m x 17, 48 m
Konstrukcja
* Ściany - gr. 36, 5 cm z bloczków ytong
* Strop - typu Akermana, na poddaszu – drewniany
* Dach - drewniany, pokrycie - dachówka
- kąt nachylenia dachu - 40 i 28 st.
* Ocieplenie - wełna mineralna Rockwool
* Tynk - mineralny

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24