niedziela, 18 marca 2018 r.

Dom

Fabryka gigant

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2001, 19:10
Autor: (e)

Fabrykę wyrobów chemii budowlanej o największej wydajności na świecie - 3 tysiące ton produktów dziennie otwarto
7 grudnia 2001 roku w Zgierzu. Jest to ósmy zakład produkcyjny Grupy Atlas, lidera na polskim rynku chemii budowlanej. Zlokalizowany został na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zakład w Zgierzu to najnowocześniejsze z możliwych obecnie rozwiązań w branży chemii budowlanej. Produkcja odbywa się tu w halach o powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych każda. Zamontowano w nich maszyny wysokiej jakości znanych światowych firm, m.in. mieszarki M-tec., pakowaczki Haver&Boecker, paletyzery i foliomaty Beumera. Górująca nad okolicą wieża technologiczna ma wysokość 50 metrów. Zainstalowano w niej ponad 30 kilometrów przewodów elektrycznych i sterowniczych. Zarówno procesy produkcyjne, logistyczne, jak i finansowo-księgowe zarządzane są komputerowo. Budowę fabryki rozpoczęto w październiku ubiegłego roku, a inwestycja pochłonęła 100 mln złotych.
- Jest to fabryka o największej na świecie wydajności: 3 tysiące ton wyrobów dziennie, konfekcjonowanych w opakowania - mówi Krzysztof Rudólff, prezes spółki Atlas SA. - Wytwarzać tu będziemy całą ofertę Grupy Atlas: suche zaprawy budowlane, tzw. produkcję mokrą, listwy wykończeniowe do glazury z tworzyw sztucznych i aluminium, a także opakowania do atlasowych wyrobów. Tak naprawdę, są to cztery fabryki pod jednym dachem.

Tak wielkie przedsięwzięcie to rzecz ważna nie tylko dla właścicieli firmy, jej pracowników i klientów, ale także dla regionu zgierskiego. Spółka Atlas SA działa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, konkretnie - w podstrefie zgierskiej, gdzie stopa bezrobocia wynosi aż 23,5 proc. (przy średniej krajowej 16,4 proc.). W samej fabryce zatrudnienie znajdzie ponad 250 osób, inni pracować będą wokół niej w firmach, świadczących usługi.
- Ta inwestycja - wspólnie z innymi, jakie tutaj powstają - z pewnością przyczyni się do ożywienia regionu, do tego, aby ludzie mieli pracę - dodaje prezes Rudólff.
W dziesięcioletniej historii Atlasa utrwalił się piękny obyczaj - przy każdym otwarciu nowego zakładu produkcyjnego firma przekazuje lokalnemu szpitalowi sprzęt medyczny, bierze też pod swoją opiekę dom dziecka. Tak było i tym razem - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu otrzymał ultrasonograf, a Dom Dziecka w Dąbrówce czek na 10 tys. złotych oraz przyrzeczenie dalszego systematycznego wsparcia finansowego.
W uroczystym świętowaniu otwarcia nowej fabryki Atlasa udział brali także przedstawiciele naszego regionu, dystrybutorzy produktów tej firmy. Wśród nich nie zabrakło kierownictwa lubelskiego Petitu, Gali, WiG-u, Hen-Budu oraz Vikkinga.
- Rozwój firmy Atlas to potwierdzenie konsekwencji w działaniu i postawienie na profesjonalizm pracowników - stwierdził Piotr Puzoń, z firmy Petit.
Należy dodać, że 6 grudnia br. Stanisław Ciupiński, prezes Grupy Atlas został nagrodzony prestiżową Nagrodą Kisiela. Jak podkreślał w czasie wręczania nagród syn Stefana Kisielewskiego - Jerzy: "Z założenia nagroda ta miała być dowodem uznania dla działań niekonwencjonalnych, dla ludzi "zarażonych” sposobem myślenia ojca”. W stosunku do Atlasa na pewno ma to swoje przełożenie, a na tę nagrodę zapracowali wszyscy pracownicy firmy oraz partnerzy handlowi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!