niedziela, 18 marca 2018 r.

Dom

Fachowiec radzi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2004, 16:11

Zdj.1
Antoni Szymoniuk, współwłaściciel przedsiębiorstwa Klima Bud w Lublinie
* Warto wiedzieć, że najdogodniejszym terminem do montażu klimatyzacji jest wczesna wiosna. Można wtedy szybciej i taniej dokonać zakupu i przeprowadzić wszystkie niezbędne prace. Jest wówczas więcej czasu na sprawdzenie urządzenia i zapoznanie się z instrukcją obsługi, jeszcze przed sezonem.
* Osoba zainteresowana posiadaniem klimatyzacji może jednak w każdej chwili skontaktować ze specjalistyczną firmą. W tym celu należy przyjść do niej wraz z rysunkiem pomieszczenia, w którym zamierzamy zamontować klimatyzację. Mają tam być zaznaczone jego wymiary, usytuowanie okien i ich wielkość oraz lokalizacja domku w stosunku do stron świata. Ponadto należy zapisać dodatkowe informacje o sprzętach wydzielających ciepło poczynając od komputera, ilości osób przebywających w pomieszczeniu na umeblowaniu kończąc. Dane te będą pomocne przy doborze mocy klimatyzatorów.
* Przed zakupem klient powinien zażądać pełnej karty katalogowej z zapisami dotyczącymi wydajności chłodzenia i grzewczej, poziomu hałasu, sposobie jego pomiarów oraz dopuszczalnych limitach pracy skraplacza. Kolejną czynnością winno być sprawdzenie gwarancji. Warto ją przeczytać, bo mogą być tam ukryte bardzo niekorzystne zapisy, praktycznie uniemożliwiające bezpłatną naprawę. Ponadto także nierealne terminy i warunki wykonywania często płatnych przeglądów. Należy także zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na kolejne lata i jakimi warunkami jest to obwarowane.
* Klimatyzacja pobiera znaczne ilości energii szczególnie zaś przy rozruchu. Wobec tego nie może być zasilana z obwodu gniazdkowego tylko musi mieć odrębny, chroniony bezpiecznikami specjalny obwód. Dlatego też konieczne jest wykonanie dodatkowej instalacji elektrycznej.
* Ważną sprawą jest także zgodne z instrukcją użytkowanie klimatyzacji. Pomóc w tym nam może dokładna lektura instrukcji obsługi i nauka ustawiania sterownika. Co dwa tygodnie należy czyścić filtry, aby zabrudzenia nie spowodowały zmniejszenia przepływu powietrza, co może prowadzić do zakłóceń w pracy, a nawet i awarii.
* Okresowo każdy użytkownik powinien sprawdzić stan czystości lamelek skraplacza. Szczególnie w sytuacji, gdy zamontowany jest w rejonie dużego zanieczyszczenia, a także drzew z których spadają liście lub pyłki topoli. W razie zakłóceń w pracy należy powiadomić pracowników serwisu firmowego. (zk)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!