środa, 24 stycznia 2018 r.

Dom

Inwestycja na lata

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2003, 17:44

d Okien nie kupuje się na rok albo trzy lata. Dobrych okien nie kupi się tanio. Lepiej wydać więcej i mieć spokój przez wiele lat.
O jakości okien decyduje kilka czynników. Mogą być one wykonane z tworzyw sztucznych, drewna lub aluminium. Bardzo ważny jest profil ramy okiennej. W miarę dobre profile powinny mieć budowę, co najmniej trzykomorową. Zaletą takich okien jest to, że są tańsze i kosztują kilkaset złotych. Producenci stosują już od kilku lat profile pięciokomorowe (droższe), które jeszcze lepiej poprawiają tzw. współczynnik przenikania ciepłą dla okna. Są one stosowane w oknach produkowanych z tworzyw sztucznych.
W systemie profili drewnianych i aluminiowych jest inaczej. Poprawa współczynnika ciepła jest ograniczona, gdyż wynika z właściwości poszczególnych materiałów. W oknach drewnia-nych lepszą izolację cieplną można osiągnąć stosując coraz grubsze ramy i energooszczędne szkło. Z kolei aluminium jest doskonałym przewodnikiem ciepła.
Kupując okna nie warto skusić się na producenta, który jest nieznany, uczy się dopiero techno-logii, albo prowadzi agresywną kampanie reklamową. Lepiej wybrać firmę, która na rynku działa od wielu lat, a jej wyroby zostały sprawdzone w praktyce. Dobrych fabryk okien jest w kraju sporo.
Jednym z podstawowych warunków przy zakupie brzmi – okno powinno mieć dobre szyby. Warto zdecydować się na szyby typu „float”, które są idealnie gładkie i pozbawione zniekształ-ceń. Szkło takie jest zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Okna te są zespalane spe-cjalnymi masami, zaś ramy dystansowe wypełnione substancjami pochłaniającymi wilgoć. Kra-jowe fabryki oferują okna o współczynniku przenikania ciepła 0,8 do 1,6 W/mkw. O takich wy-mogach, jak certyfikat zgodności z tzw. aprobatą techniczną raczej nie należy nikomu przypomi-nać. (elle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!