sobota, 16 grudnia 2017 r.

Dom

"Kryształowe Cegły” dla mistrzów (zdjęcia nagrodzonych obiektów)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2006, 10:54

Największy konkurs budowlany wschodniej Polski oraz zachodniej Ukrainy i Białorusi - "Dom 2006 - O Kryształową Cegłę”- rozstrzygnięty.

Uczestniczyły w nim 72 obiekty. Na uroczystą galę do lubelskiej filharmonii przybyło ponad 500 osób.

- Zaczynaliśmy od województwa lubelskiego, potem objęliśmy zasięgiem Euroregion Bug, a w tym roku rozszerzyliśmy ideę konkursu na inne regiony wschodniej Polski - Podlasie i Podkarpacie oraz kolejne obwody na Ukrainie i Białorusi - mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Oddział Lublin, organizującego konkurs.
Do tegorocznej edycji zgłoszono 48 obiektów z Polski i 24 zza wschodniej granicy. Walczyły one "O Kryształową Cegłę” w dziesięciu kategoriach. Konkursowe jury było bardzo wymagające - dokładnie sprawdzało każdy detal zgłoszonej inwestycji.
- Z roku na roku jakość nowo oddawanych czy też remontowanych budynków jest coraz wyższa - twierdzi Elżbieta Mącik, przewodnicząca kapituły konkursowej. - Są one naprawdę dobrymi wzorami dla innych budujących.
Rangą konkursu i jego zasięgiem mile zaskoczony był Andrzej Aumiller, minister budownictwa, który uczestniczył w gali "Kryształowej Cegły”. - Takie wzorce dobrego budownictwa oraz międzynarodowej współpracy koniecznie trzeba naśladować w innych regionach kraju - podkreślał minister.
- Wbrew zapóźnieniom w rozwoju regionów po prawej stronie Wisły, dokonania naszych uczestników świadczą o tym, że można dobrze budować pomimo tych ograniczeń - dodał Widysiewicz.
Na uroczystą ubiegłotygodniową galę w Filharmonii Lubelskiej, w trakcie której ogłoszono wyniki konkursu, przybyło ponad 500 osób. Prezes PTM O/Lublin zapowiedział utworzenie w 2007 r. Loży Laureatów "Kryształowej Cegły”. Ma ona służyć promocji i nagradzaniu profesjonalizmu architektów, wykonawców i inwestorów.

Laureaci głownych nagrór

I. Budynki mieszkalne
I miejsce
Budynki mieszkalne wielorodzinne w Świdniku przy ul. Modrzewiowej 9 i 11
Inwestor - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku
Biuro projektów - Autorskie Biuro Architektury "Inwestprojekt - Partner 6”, Lublin
Główny wykonawca - firma Henpol sp. z o.o., Lublin

II. Budynki mieszkalno- usługowe
I miejsce
Budynek mieszkalny przy ul. Sacharowa 80a
we Lwowie
Inwestor - TzOO Kompania Inwestycyjna "Komfort-Inwest”
Biuro projektów - NTK "Karawan”
Główny wykonawca - TzOO Kompania Budowlana "Komfortbud - 1” Lwów

III. Obiekty infrastrukturalne - przestrzenie publiczne
Wyróżnienie
Biologiczno-mechaniczna oczyszczalnia ścieków Superbos 120 B, gmina Siemień
Inwestor - gmina Siemień
Biuro projektów - EKOPROJEKT sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Projektowo- Montażowych, Biała Podlaska
Główny wykonawca - Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, Lublin
Wyróżnienie
Oczyszczalnia ścieków, Resteniszki, ul. Klewu, okolica Wilna
Inwestor - właściciele domów w Resteniszkach, ul. Klewu
Biuro projektów - Gintaras Vinikaitis
Główny wykonawca - UAB "TRAIDENIS”, Alytus, Litwa

IV. Obiekty administracyjno- biurowe
I miejsce
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Inwestor - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Biuro projektów - "Miastoprojekt” w Rzeszowie
Główny wykonawca - Warbud SA Region Wschodni, Lublin

V. Obiekty zamieszkania zbiorowego i zdrowia
I miejsce
Międzynarodowa Klinika Odnowy Biologicznej w Truskawcu
Inwestor - TZOW Międzynarodowa Klinika Odnowy Biologicznej, Truskawiec
Biuro projektów - PPP
i PM "Miastoprojekt”, Lwów
Główny wykonawca - Budowlany Oddział Międzynarodowej Kliniki Odnowy Biologicznej, Truskawiec

VI. Centra handlowo - usługowe
II miejsce
Centrum handlowe Skrynia, Lwów
Inwestor/główny wykonawca - Zamknięte Towarzystwo Akcyjne Setwik, Lwów
Biuro projektów - PP Symetria, Lwów
II miejsce
Galeria Handlowa
Olimp III
Inwestor - PHUT Transhurt, Lublin
Biuro projektów - Mirosław Rossa -architekt, Lublin
Główny wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych "Wschód” sp. z o.o. Lublin

VII. Obiekty sportowo- rekreacyjne
I miejsce
Hala sportowa "Victoria” Brześć
Inwestor - Urząd Kultury, Sportu i Turystyki, Brześć
Biuro projektów - OAT "Brestprojekt” Brześć
Główny wykonawca - Otwarte Towarzystwo Akcyjne "Budowlany trest nr 8” Ministerstwa Architektury i Budownictwa Republiki Białoruś, Brześć

VIII. Obiekty naukowo- dydaktyczne
II miejsce
Szkoła Podstawowa
nr 39
przy ul. Krężnickiej 156, Lublin
Inwestor - Urząd Miasta Lublin
Biuro projektów - Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Interprojekt
sp. z o.o. Łódź
Główny wykonawca - PW "Sanitex” sp. z o.o. Chełm

IX. Remonty i przebudowa
Nagroda Specjalna
Za konsekwentne działania podnoszące standard leczenia i rehabilitacji w kategorii remonty i przebudowa za inwestycję - Klinika Ortopedii i Rehabilitacji oraz Klinika Kardiologii PSK 4 w Lublinie otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4, Lublin

X. Rewaloryzacja obiektów zabytkowych
I miejsce
OAT Ukreksim bank we Lwowie
Inwestor - Otwarte Akcyjne Towarzystwo, Państwowy Eksportowo-
Importowy Bank Ukrainy, Kijów filia we Lwowie
Biuro projektów
- Ukraiński regionalny specjalistyczny
naukowo-restauracyjny instytut "Ukrachidprojekt - restauracja”
Główny wykonawca - ZAT "Kijów Budinwest”, Kijów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!