piątek, 23 marca 2018 r.

Dom

Łącznik, który trzyma ciepło i nie ogranicza wyobraźni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 sierpnia 2009, 17:06
Autor: Opr. (bmk)

Wzrastające koszty energii i zaostrzone przepisy Prawa budowlanego w kwestii energooszczędnych budynków powodują, że niektóre innowacyjne pomysły architektów są niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania.

Odpowiedzią na te problemy jest łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorbâ. Umożliwia on realizację nawet najbardziej wyszukanych, a jednocześnie niezwykle energooszczędnych projektów architektonicznych.


Isokorbâ jest najczęściej stosowany w balkonach, które stanowią niezwykle ważny i pożądany przez inwestorów element nieruchomości. Są one nie tylko miejscem relaksu i wypoczynku, ale pełnią także wiele praktycznych funkcji. Powodują także znaczny wzrost wartości domu czy mieszkania.


Z punktu widzenia architekta i wykonawcy balkony stanowią jednak duże wyzwanie. Jako eksponowane elementy budynku są szczególnie narażone na zmienne warunki atmosferyczne.


Muszą wytrzymywać duże wahania temperatur, a w trakcie długotrwałych deszczów być też odporne na wilgoć. Ponadto są miejscem szczególnie narażonym na powstawanie szkodliwych mostków termicznych, powodujących wiele strat budowlanych, np. niekontrolowaną ucieczkę ciepła z mieszkania.


– Dlatego w obliczu wyzwania, jakim jest dopasowanie do siebie efektywności energetycznej nieruchomości i indywidualnej architektury projektanci rezygnują czasami niepotrzebnie z balkonów. Powodem są zazwyczaj wzrastające wymagania w zakresie jak najlepszej energooszczędności budynków – komentuje Maciej Kowalczyk, senior inżynier Schöck Polska.


Odpowiedzią na dylematy projektantów jest balkonowy łącznik Schöck Isokorbâ. Dzięki temu, że stanowi on dodatkowy element nośny konstrukcji oraz posiada filigranową budowę, oferuje prawie nieograniczone możliwości architektoniczne.


Ponieważ jest wbudowywany pomiędzy płytę balkonu a ścianę budynku, w przeciwieństwie do balkonów obłożonych grubą warstwą izolacji zapewnia także całkowicie niewidoczne, eleganckie ocieplenie.


– Skutecznie zapobiegając mostkom termicznym Isokorbâ spełnia także najwyższe wymagania wobec efektywnych energetycznie produktów budowlanych. Tym samym jego zastosowanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania nieruchomości – dodaje Maciej Kowalczyk.


Isokorbâ jest dostępny w wielu wersjach. Z powodzeniem może być stosowany w połączeniach żelbetonowych, żelbetu ze stalą czy drewnem, oraz stali ze stalą.


W zależności od typu wkładki Schöck Isokorb® używa się m.in. do izolacji balkonów wspornikowych (wylewanych na budowie i prefabrykowanych), w tym balkonów narożnych, loggi i balkonów na podporach, konsoli stropowych będących podporą dla dodatkowej warstwy muru/okładziny, powierzchni pomiędzy wysuniętą balustradą a stropem, pomiędzy attyką a stropem, belek, płyt ściennych, połączenia wsporników stalowych z żelbetem oraz wsporników stalowych z konstrukcją stalową.


Łączniki Isokorbâ są z powodzeniem stosowane na świecie od 25 lat. W tym czasie zostały one użyte ponad 10 mln razy. Ich wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania na budowie potwierdza aprobata techniczna Instytutu Techniki Budowlanej: AT-15-6079/2007.


Ponadto najnowszy typ łącznika – Schöck Isokorb XT – otrzymał od niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych (Passivhaus Institut) certyfikat „Konstrukcji o zredukowanej ilości mostków termicznych”. Dzięki temu może być on z powodzeniem stosowany także w balkonach domów pasywnych.


Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o. Agencja Public Relations
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!