niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Dom

Lubdom – jesień 2001

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2001, 19:11

Jesienna edycja tegorocznych Targów Budowlanych „Lubdom
– jesień 2001” połączona z IV Lubelskimi Targami Energetycznymi odbywała się w dniach 21–23 września br. w Lublinie. Główną nagrodę Lubelskiego Koziołka Targowego przyznano firmie „Natura–Okna Drewniane” z Bełżca. Redakcja Dziennika przygotowała specjalny punkt bezpłatnych porad budowlanych.

Organizatorzy „Lubdom – jesień 2001” zapowiadali, że nie będą to rewelacyjnie duże targi pod względem liczebności wystawców. Uwzględniając jednak obecną recesję w tej branży, liczba 100 nie jest mała. Przyzwyczajeni do tłocznych i dużych targów lublinianie oraz przyjezdni zauważali, że widoczny jest kryzys w branży. Biorący udział w wystawie przedsiębiorcy podkreślali, że pomimo wszystko na targach trzeba być, podtrzymywać kontakty z dotychczasowymi klientami oraz próbować pozyskiwać nowych.
Z kraju i regionu
Uczestnicy targów prezentowali swoje wyroby w obiektach sportowych Politechniki Lubelskiej oraz w specjalnie sprowadzonej na tę imprezę hali. W sumie było około 3 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. Na lubelską imprezę przyjechały firmy z Mazowsza, Śląska oraz Małopolski. Wśród nich m.in. Aereco Wentylacja, Baumit Sp. z o.o., Ferno Sp. z o.o., Izomur, Traffic. Nie brakowało również wiodących przedsiębiorstw naszego regionu. Byli m.in. przedstawiciele Ekodom-Gajek, Glorii, Jadaru, LPEC, Lubzelu, Markowicz, Maxformu, Natury, Omegi, Pol-Skone Sp. z o.o., PPB „Prefabetu” Lubartów SA. Odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertą pokryć dachowych, stolarki budowlanej (okna i drzwi), materiałów budowlanych służących do docieplania budynków, itp.
Mieszkania i banki
Po raz kolejny organizatorzy targów skierowali swoją ofertę do spółdzielni mieszkaniowych i sąsiadujących podlubelskich gmin z propozycją przedstawienia swoich planów inwestycyjnych związanych z zabudową mieszkaniową. Niestety, z działających ok. 60 spółdzielni zdecydowały się tylko SM „Promyk” i SM „Transportowiec” oraz władze Urzędu Gminy Wólka.
Nie zabrakło banków chcących pozyskać kolejnych klientów. Byli przedstawiciele Pekao SA, PKO BP SA, Reinhyp Bank Hipoteczny.
Nowości i nowinki
Na targach nie zabrakło także ciekawostek, które zainteresowały nie tylko komisję targową, ale też sporą grupę zwiedzających. Dopytywano się o Izomur – preparat do osuszania, odgrzybiania i zabezpieczenia przed ponownym zawilgoceniem oraz porażeniem pleśniami. Stosowany już po powodzi w 1997 r. sprawdził się na wielu budynkach. Zrozumiałe zainteresowanie budził także palnik olejowy Blautherm Duo, stanowiący zupełnie nową konstrukcję. Palnik umożliwia całkowite spalanie oleju w postaci błękitnego płomienia. Z powodzeniem działa on w kotłach, w których wykorzystywany jest olej rzepakowy. Fachowcy z uznaniem przyglądali się także polskim okuciom obwiedniowym z Metalplastu-Złotów, które mogą stanowić alternatywę dla zachodnich odpowiedników.
Uczestnikom targów podobało się tegoroczne przygotowanie imprezy, szkoda tylko, że MTL nie ma stałej bazy do organizacji takich wystaw.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!