poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Dom

Malowanie drzwi

Dodano: 23 kwietnia 2003, 14:48


Drzwi frontowe stanowią centralny punkt budynku, dlatego warto zadbać o jak najlepszą jakość ich wykończenia. Są one jednym z najbardziej eksploatowanych elementów. Czynniki atmosfe-ryczne oraz stałe zamykanie i otwieranie sprzyjają powstawaniu pęknięć i śladów uderzeń. Dlate-go drzwi wymagają częstszego malowania niż inne części budynku.
Przed przystąpieniem do prac malarskich drzwi zdejmujemy z zawiasów. Jeżeli jest to niemoż-liwe folią zabezpieczamy podłogę przed ewentualnym zabrudzeniem. Aby ułatwić sobie dostęp do wszystkich krawędzi usuwamy wszelkie akcesoria takie jak klamki, kołatki oraz taśmą - zakle-jamy wizjer.
Bardzo istotne jest właściwe nanoszenie farby. Drzwi płaskie najlepiej podzielić na kwadraty. Malowanie zaczynamy od lewego górnego rogu przesuwając się w prawo, a następnie poziomymi ruchami pędzla farbę rozprowadzamy równomiernie po powierzchni. Warstwa nie powinna być zbyt cienka, żeby nie przeświecało przez nią podłoże. Należy też zadbać o równomierne jej roz-prowadzenie, gdyż może to doprowadzić do zacieków i fal. Są one zawsze problemem przy ma-lowaniu pionowych powierzchni. Najłatwiej zlikwidować je, pociągając te miejsca jeszcze raz prawie „suchym” pędzlem. Do drzwi najbardziej odpowiednie są pędzle grubości 50 - 75 mm. Mniejszymi malujemy framugę i detale. (e)

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!