piątek, 19 stycznia 2018 r.

Dom


Drzwi frontowe stanowią centralny punkt budynku, dlatego warto zadbać o jak najlepszą jakość ich wykończenia. Są one jednym z najbardziej eksploatowanych elementów. Czynniki atmosfe-ryczne oraz stałe zamykanie i otwieranie sprzyjają powstawaniu pęknięć i śladów uderzeń. Dlate-go drzwi wymagają częstszego malowania niż inne części budynku.
Przed przystąpieniem do prac malarskich drzwi zdejmujemy z zawiasów. Jeżeli jest to niemoż-liwe folią zabezpieczamy podłogę przed ewentualnym zabrudzeniem. Aby ułatwić sobie dostęp do wszystkich krawędzi usuwamy wszelkie akcesoria takie jak klamki, kołatki oraz taśmą - zakle-jamy wizjer.
Bardzo istotne jest właściwe nanoszenie farby. Drzwi płaskie najlepiej podzielić na kwadraty. Malowanie zaczynamy od lewego górnego rogu przesuwając się w prawo, a następnie poziomymi ruchami pędzla farbę rozprowadzamy równomiernie po powierzchni. Warstwa nie powinna być zbyt cienka, żeby nie przeświecało przez nią podłoże. Należy też zadbać o równomierne jej roz-prowadzenie, gdyż może to doprowadzić do zacieków i fal. Są one zawsze problemem przy ma-lowaniu pionowych powierzchni. Najłatwiej zlikwidować je, pociągając te miejsca jeszcze raz prawie „suchym” pędzlem. Do drzwi najbardziej odpowiednie są pędzle grubości 50 - 75 mm. Mniejszymi malujemy framugę i detale. (e)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!