niedziela, 25 lutego 2018 r.

Dom

Mieszkanie dla Młodych. Wnioski tylko do piątku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2014, 15:00

Listopadowa sprzedaż kredytów z rządową dopłatą była podobna do październikowej. W całym roku wykorzystana zostanie prawdopodobnie tylko jedna trzecia pieniędzy zarezerwowanych na ten rok. Po 19 grudnia BGK nie będzie już przyjmować wniosków o dopłatę w tym roku.

W listopadzie Bank Gospodarstwa Krajowego zaakceptował nieco ponad 1300 wniosków o kredyt w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Opiewały one na 31,6 mln zł. Ten wynik jest o 4,3 proc. niższy od październikowego, kiedy to na dopłaty w programie zarezerwowano prawie 33 mln zł. Z listopadowej kwoty najwięcej dotyczyło wypłaty środków w 2015 r., tym razem było to ponad 65 proc. Łącznie od początku roku kredytobiorcy złożyli ponad 14 tys. wniosków na kwotę przekraczającą 325 mln zł. Najwięcej z tego przeznaczono na bieżący rok (210,9 mln zł), ale z każdym miesiącem rośnie kwota środków na wypłaty w 2015 r. Jak dotąd zarezerwowano 98,5 mln zł, co stanowi 13,8 proc. limitu na przyszły rok. Z 14,2 tys. wniosków banki podpisały już 12,4 tys. umów kredytowych o łącznej wartości przekraczającej 2,25 mld zł. Dofinansowanie w ramach MdM jest wypłacane na konto dewelopera wraz z ostatnią transzą płatności za mieszkanie. - Zatem to od rozkładu harmonogramu płatności ustalonego z deweloperem zależy z której puli zostaną zarezerwowane pieniądze dla danego kredytobiorcy - wyjaśnia Marcin Krasoń, analityk firmy Home Broker. - Ze względu na ten fakt niektóre banki nie przyjmują już wniosków o kredyty z wypłatą dofinansowania na ten rok. BGK, który koordynuje program, będzie przyjmował wnioski na ten rok do 19 grudnia. Mieszkanie dla Młodych ruszyło z początkiem 2014 roku. Od pierwszych miesięcy największą popularnością cieszy się w trzech województwach: mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim. Wśród miast prym wiedzie Warszawa, a za nią są Gdańsk, Poznań i Kraków. Popularność w trzech wspomnianych województwach da się wytłumaczyć. W wielkopolskim i pomorskim limity są w zestawieniu z cenami najwyższe, co przekłada się na wysoką dostępność programu. Warszawa z kolei to największy rynek nieruchomości w kraju. Mimo cen sporo wyższych od limitów MdM, nominalnie to właśnie tam trafia najwięcej pieniędzy z dopłat. Według danych BGK, przeciętna powierzchnia mieszkania kupowanego w ramach programu MdM wynosi 53,27 mkw., zaś dla domu jest to 83,71 mkw. Program jest dostępny dla osób kupujących mieszkania o powierzchni do 75 mkw. (85 mkw. dla osób z co najmniej trójką dzieci) lub dom o powierzchni do 100 mkw. (110 mkw. dla rodziców z trójką dzieci).
  Edytuj ten wpis
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 sierpnia 2015 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Planujesz kupić mieszkanie? Jeśli tak to PAMIĘTAJ istnieje możliwość DUŻEGO dofinansowania do mieszkania. Sprawdź ile dopłaty do mieszkania możesz otrzymać od Państwa na www<kropka>mdm-wtorny<kropka>pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!