piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Dom

Modne witrynki

Dodano: 9 kwietnia 2003, 12:17


Dobrze zamknięta
Aby witryna ochraniała wystawione w niej przedmioty przed kurzem, jej drzwiczki muszą się dobrze zamykać. Co prawda mebel do końca nigdy nie będzie szczelny, jednak dobrze zamknięte drzwiczki na pewno zminimalizują osiadanie kurzu. To ważne szczególnie, kiedy w witrynie trzymamy trudne do odkurzenia książki. Warto więc wydać kilka złotych na nowe magnesy i poświecić trochę czasu na ich wymianę.
Gra światła
W witrynie trzymamy najczęściej ozdobne przedmioty. Aby je odpowiednio wyeksponować warto w meblu zamontować oświetlenie punktowe.
Świetnie do tego celu nadają się małe halogenowe oczka. Za ich komplet zapłacimy około 60 złotych. Przed ich zamontowaniem warto wykonać kilka prób rozmieszczania oczek, aby stru-mień światła był ukierunkowany dokładnie na przedmioty znajdujące się za szybą. Liczba oczek zależy oczywiście w głównej mierze od wielkości witrynki.
Mały remont
Witryna może się stać - zwłaszcza w małym pomieszczeniu - głównym jego elementem. Dlate-go czasem warto pomyśleć o jego renowacji – nadaniu jej niespodziewanego, nowoczesnego kształtu. Pamiętajmy, że drewno jest wdzięcznym materiałem do obróbki. Można więc całkowicie zmienić kolor mebla, wykonać modną przecierkę albo pozostawić naturalne nieobrobione drew-no. Aby zmienić charaktery witryny warto także wymienić przedmioty za szybą. Przecież w jadalni można w niej trzymać uprasowane obrusy, a w sypialni wypraną pościel. (E)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24