poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Dom

Na rynku nieruchomości ruch nie maleje

  Edytuj ten wpis

Od roku można zauważyć zwiększone zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Prawie wszystkie lokale sprzedawane są na pniu, jeszcze zanim rozpocznie się budowa. To też sprawia, że ich ceny systematycznie rosną.

W maju 2004 r. średnia cena metra kwadratowego w nowym budynku w Lublinie wynosiła ok. 2,4 tys. zł, rok później około 2,8 tys. zł, natomiast teraz ponad 3 tys. zł. Coraz częściej zainteresowani kupnem własnych czterech kątów korzystają z atrakcyjnych kredytów mieszkaniowych. To sprawia też, że krąg zainteresowanych systematycznie się powiększa
Oddawane nowe budynki nie przypominają tych sprzed lat. Są to bloki, których wysokość nie przekracza czterech kondygnacji, a często bywa niższa, stają się one wręcz kameralne w porównaniu z tymi oddawanymi w poprzednich latach i liczą tylko po kilkanaście mieszkań. Mają ciekawą linię architektoniczną, wyróżniają się ładną kolorystyką oraz wysokim standardem, poddasza często przeznaczone są do zamieszkania.
Nowe inwestycje realizowane są na terenie miejskich plomb, w atrakcyjnych dzielnicach albo na obrzeżach miast. Powstają nie tylko wielorodzinne bloki, ale także osiedla domków jednorodzinnych. Propozycje lubelskich developerów przedstawimy poniżej.

Gdzie i za ile można się osiedlić w Lublinie

Metr nowego mieszkania oferowany jest za 4 tysiące. Albo nawet za tysiąc z kawałkiem

Centrum

Idea Invest Sp. z o. o.
Apartamenty o wysokim standardzie w nowoczesnym i eleganckim budynku przy ul. Spokojnej. Wolne są już tylko mieszkania o powierzchni 96 i 118 mkw. w cenie od 4,2 do 4,5 tys. zł/mkw. Miejsce postojowe pod budynkiem kosztuje 20 tys. zł. Garaż z poszczególnymi kondygnacjami łączy winda. Budynek ma całodobowy monitoring wizyjny.

Eko Development Sp. z o. o.
Buduje zespół dziesięciu czterokondygnacyjnych budynków przy ul. Popiełuszki. W sumie będzie tu 190 mieszkań o powierzchni od 26 do 108 mkw. z możliwością łączenia w większe (do 140 mkw). W podpiwniczeniu budynków są garaże o powierzchni od 15 do 35 mkw. Cena - 2225 zł/mkw.
Nowością jest instalacja solarna na każdym budynku, wspomagająca ogrzewanie wody. W gotowych budynkach są jeszcze wolne trzy- i czteropokojowe mieszkania, o powierzchni od 68 do 108 mkw. Ceny zaczynają się od 4 tys. zł/mkw. - za mieszkanie na parterze.
Kolejne domy będą oddawane w marcu przyszłego roku, a cały zespół pod koniec 2007 r.

Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Rzemieślnik -Bis”
Buduje przy ul. Niecałej sześciokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy. W bloku, wyposażonym w windy, zaplanowano 80 mieszkań o powierzchni od 46 do 146 mkw., a także 80 garaży liczących od 15 do 20 mkw. i cztery lokale usługowe od 90 do 115 mkw. Ceny mieszkań wyliczono na ok. 3,6 tys. zł/mkw., a garaży na ok. 2,1 tys. zł/mkw.

Botanik

Towarzystwo Budownictwa Społecznego LPBO Sp. z o.o.
Inwestor planuje oddać w przyszłym roku sześciokondygnacyjny budynek z 53 mieszkaniami przy ulicy Kaskadowej. Mieszkania o powierzchni od 34 do 67,5 mkw. będą oddawane "pod klucz'. Cena, obejmująca 40 proc. wkładu do TBS, wynosi 1040 zł/mkw. Wolne są jeszcze największe mieszkania - o powierzchni 67,5 mkw.
TBS LPBO wznosi też budynek z mieszkaniami własnościowymi przy ul. Willowej. Na wiosnę przyszłego roku odda 18 mieszkań o powierzchni od 48 do 73 mkw. w cenie od 3210 do 3638 zł/mkw. oraz garaże po 1830 zł/mkw. Pod koniec 2007 r. będzie gotowych jeszcze 48 lokali o powierzchni od 31 do 73 mkw. oraz 19 garaży.

Developer Willowa II Sp. z o.o.
Developer kończy budowę dwusegmentowego budynku cztero- i sześciopiętrowego przy ul. Altanowej. Mieszkania o powierzchni od 38 do ponad 80 mkw. kosztują od 2,5 do 2,7 tys. zł. Mieszkania będą oddawane z tynkami gipsowymi i drzwiami wewnętrznymi, jednak bez białego montażu i armatury łazienkowej. W sześciopiętrowej części zespołu zaplanowano windę. Pod budynkiem można wykupić miejsca garażowe o powierzchni ok. 16,5 mkw. w cenie 12 200 zł lub garaże o powierzchni ok. 20 mkw. w cenie 1830 zł/mkw.

LSM

Developer Antar Ltd.
Firma realizuje nowoczesny zespół ze 146 mieszkaniami przy ul. Jana Sawy. W budynku o wysokim standardzie będzie paropoziomowy parking podziemny. Spora liczba mieszkań jest już sprzedana, wolne pozostały jeszcze lokale: jednopokojowe - 40,8 mkw., dwupokojowe - od 36,4 do 62,6 mkw. i trzypokojowe - od 61,5 do 91,7 mkw.

Nadbystrzycka
Mieszkania na Sprzedaż - Chrzanowscy Sp. z o.o.
Developer wznosi budynek trzypiętrowy z czterema klatkami schodowymi przy ul. Wigilijnej. Będzie tu 41 mieszkań o powierzchni od 45 do 102 mkw. Cena 1 metra kwadratowego, w zależności od współczynnika atrakcyjności, wynosi od 2,7 do 3 tys. zł. Pod budynkiem zaplanowano garaże z ogólnymi miejscami parkingowymi o powierzchni od 15 do 20 mkw. Mieszkania będą miały wylewki pod podłogami, tynki gipsowe, drzwi zewnętrzne, własne ogrzewanie gazowe. Nie będzie białego montażu i drzwi wewnętrznych. Inwestycja ma być zakończona na przełomie 2006 i 2007 r.

Łęgi

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Przedsiębiorstwo ma wolne mieszkania w czterokondygnacyjnym bloku liczącym 44 lokale przy ul. Kaczeńcowej. Mieszkania mają powierzchnię od 34 mkw. (jednopokojowe) do 72-78 mkw. (dwu-i trzypokojowe). Metr kwadratowy wyceniono od 3300 do 3500 zł/mkw. Developer oferuje też garaże pod budynkiem lub wolnostojące w cenie od 25 do 28 tys. zł

Górki

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Firma ma już sprzedane wszystkie mieszkania w budynku przy ul. Szczytowej, który ma być oddany w grudniu tego roku. Developer sprzedał mieszkania po 2,5-2,75 tys. zł/mkw. (bez podłóg, drzwi wewnętrznych, umywalek i wanny).

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Węglinek”
Spółdzielnia kończy budowę trzypiętrowego bloku z 32 mieszkaniami przy ul. Turniowej. Lokale mają powierzchnię od 52 do 62 mkw. i cena jednego metra wnosi około 2,7 tys. zł/mkw. (w cenę mieszkania wliczono koszt pomieszczenia gospodarczego w piwnicy). Mieszkania będą oddawane bez drzwi wewnętrznych i białego montażu. Blok, który ma być zakończony jeszcze w tym roku, jest częścią większego zespołu - w ubiegłym roku spółdzielnia oddała tutaj już dwa czterokondygnacyjne budynki z 49 lokalami.

Biuro Usług Budowlanych
Firma prowadzi budowę bloku z dziewięcioma mieszkaniami o powierzchni od 40 do 105 mkw. Ceny mieszkań wahają się od 2650 do 2750 zł/mkw. Developer oferuje też garaże o powierzchni od 15 do 18 mkw. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2007 r.

Czechów

Firma developerska Chrzanowscy-Mieszkania na Sprzedaż wybuduje w latach 2007-2008 zespół mieszkaniowy "Mikołajowe Wzgórze” w pobliżu ulic Smorawińskiego i Chodźki. W pięciu budynkach ma być 100 mieszkań jedno- i czteropokojowych o powierzchni od 38 do 80 mkw. Pod blokami zaplanowano garaże. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.

Nałkowskich

Developer Mak Dom Sp. z o.o.
Firma rozpoczęła kolejną inwestycję przy ul. Biskupa Mariana Fulmana, gdzie od kilku lat powstaje zespół mieszkaniowy "Słoneczny Dom”. Kolejny etap to budowa kilku budynków czteropiętrowych oraz trzypiętrowych z poddaszem mieszkalnym.
W każdym z tych bloków zaprojektowano od 36 do 40 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych i powierzchni od 35 do 113 mkw. Pierwsza część inwestycji ma być zakończona w końcu przyszłego roku. Mieszkania kosztują od 3,2 do 3,5 tys. zł/mkw., a garaże pod płytą budynku 1098 zł/mkw.

SM Transportowiec
Spółdzielnia wybudowała trzy trzypiętrowe budynki przy ul. Wapowskiego ze 111 mieszkaniami. Kupić tu można mieszkania o powierzchni 61,7 70,7 oraz 87,9 mkw. w cenie około 2,3 tys. zł/mkw. Są też garaże o powierzchni od 15,8 do 19,3 mkw.

Poręba

Developer "Orion”
Do końca pierwszego półrocza 2007 ma być gotowy blok z 62 mieszkaniami, do końca września przyszłego roku powstanie kolejny budynek z 64 mieszkaniami o powierzchni od 35 do 70,7 mkw., a do końca grudnia jeszcze jeden z 48 lokalami o metrażu od 36,6 do 79,6 mkw. Wszystkie bloki mają cztery kondygnacje, pod płytą zaplanowano garaże i piwnice.


Szerokie

TVB Sp. z o.o.
TVB Sp. z o.o. odda pod koniec roku domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej przy ul. Polan. Mają one powierzchnie ok. 130 mkw. i stoją na działkach liczących 380 mkw. Każdy z nich posiada garaż i pomieszczenie gospodarcze. Budynki oddawane są ze stolarką zewnętrzną i elewacjami, tynkami i instalacjami we wnętrzu. Taki dom wyceniono na 490 tys. zł.

Biuro Usług Inwestycyjnych ABAK
Buduje przy ul. Lędzian domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Domy mają powierzchnie od 156 do 166 mkw. i przyporządkowana jest im działka o metrażu od 159 do 269 mkw. Domy w stanie surowym zamkniętym z wykończoną elewacją i doprowadzonymi sieciami wyceniono na 1980 zł/mkw., a przy częściowym wykończeniu wnętrz (tynki, wylewka podłogowa) - na 2480 zł/mkw. Developer oferuje także pełne wykończenie domów - wówczas cena wynosi 2980 zł/mkw. Firma ma jeszcze wolne działki do zabudowania.

Bazylianówka

Deweloper Galadom SA
U zbiegu ul. Bielskiego i Sekutowicza realizuje zespół mieszkaniowy nazwany osiedlem "Promenada”. W pięciu czterokondygnacyjnych segmentach będzie około 150 jedno-i dwupoziomowych mieszkań o powierzchni od 30 do 115 mkw. Pod blokami zaplanowano garaże o powierzchni od 16 do 23 mkw. Mieszkania będą oddawane w standardzie developerskim, czyli bez białego montażu, bez podłóg i drzwi wewnętrznych. Metr wyceniono na ok. 3,4 tys. zł, natomiast garaże wyliczono na 1950 zł/mkw. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na koniec przyszłego roku.
Developer buduje też 14 segmentów w zabudowie szeregowej przy ul. Kosynierów (boczna Dożynkowej). Parterowe domy z mieszkalnym poddaszem, o powierzchni 126 mkw., z garażem w bryle budynku liczącym 15 mkw. stoją na działkach o powierzchni od 220 do 920 mkw. Segment w stanie surowym zamkniętym z wykończoną elewacją i stolarką okienną oraz drzwiową, kosztuje od 320 tys. zł wraz z działką.

Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kontakt”
Spółdzielnia oferuje segmenty jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej i szeregowej przy ul. Jagodowej. Mieszkania o metrażu od 38 do 111 mkw. będą ogrzewane indywidualnie gazowymi piecami. W bryłach budynków zaplanowano garaże. Ceny mieszkań wyliczono od ok. 3 tys. zł/mkw.

Developer "Orion”
Realizuje zespół "Ogrody Dożynkowa”, którego budowę zaplanowano na lata 2006-2008. Ma tu powstać 300 mieszkań w budynkach trzypiętrowych. Lokale mają mieć powierzchnię od 30 do 90 mkw., a w podziemiu powstaną garaże. W pierwszym bloku będą 44 mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 42,2 do 83,35 mkw. Zgodnie z planem mają być gotowe w lipcu przyszłego roku . Ceny za 1 mkw. w zależności od kondygnacji waha się od 2,7 do 3 tys. zł. Garaże wyceniono na 1650 zł/mkw.

Przedsiębiorstwo Budowlane Północ
Firma buduje dwa trzypiętrowe bloki z 56 mieszkaniami przy ul. Jagodowej. Lokale dwu-i trzypiętrowe zaplanowano na I i II piętrze, natomiast na trzecim piętrze i poddaszu dwupoziomowe z antresola. Cena za 1 mkw. waha się od 2,8 do 2,98 zł/mkw. w zależności od współczynnika atrakcyjności lokalu. Garaże wyceniono na 1,7 tys. zł/mkw. Zakończenie budowy planowane jest w końcu trzeciego kwartału przyszłego roku.

Pólko-Nasutów

Firma Maxform
Realizuje osiedle "Pod Lipami”, składające się z 20 stylowych domów, nawiązujących bryłą do klasycznej polskiej architektury. Domy w ośmiu wariantach mają powierzchnię od 120 do 380 mkw. i budowane są na działkach od 1000 do 2200 mkw. Koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym razem z działką waha się od 330 do 360 tys. zł.

Turka

Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Inkob
Buduje czterokondygnacyjny budynek przy ulicy Jaśminowej z 60 mieszkaniami. Będą tu lokale dwupokojowe o powierzchni ok. 48 mkw. oraz trzypokojowe liczące od 62 do 72 mkw. Ceny - od 2370 do 2550 zł/mkw. Pod budynkiem zaplanowano garaże, które będą kosztować od 17 do 18 tys. zł. Zakończenie inwestycji przewidziano pod koniec pierwszego półrocza przyszłego roku.
(elle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!