niedziela, 22 października 2017 r.

Dom

d Wczoraj odbyła się uroczysta gala kończąca konkurs „Dom 2003” – Na Kryształową Cegłę, organizowany przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział Lublin. Najlepszym inwestycjom regionu lubelskiego przyznano Kryształowe Cegły i wyróżnienia.
Na konkurs nadesłano prawie 50 zgłoszeń w 8 kategoriach. Kapituła miała trudne zadanie dokonać wyboru najlepszych inwestycji oceniając zarówno nowoczesność zastosowanych technologii, ekonomiczność eksploatacji budynków, zagospodarowanie terenów sąsiadujących z inwestycją, itp. W kapitule, której przewodniczyła Elżbieta Mącik, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych województwa, przedstawiciele branży budowlanej, dziennikarze.
Laureaci konkursu DOM 2003 ”O Kryształową Cegłę”
I kategoria – Zespoły zabudowy mieszkaniowej:
Nagroda I – Zespół osiedlowy w Dęblinie, ul. Trapezowa (WSM TRAPEZ Dęblin)
Nagroda II – Zespół budynków mieszkalnych oś. Promyk Lublin, ul. Turkusowa 22-30 (SM Promyk Lublin)
Nagroda III – Budynki mieszkalne w zabudowie atrialnej, Lublin, ul. Sielankowa 18 (SM AZS Lublin)
II Kategoria – Budynki mieszkalne:
Nagroda 1 (exequo)
- Budynek mieszkalny wielorodzinny, Lublin ul. Szpinalskiego 6 (SM Czechów Lublin)
- Budynek mieszkalny wielorodzinny, Lublin ul. Bursztynowa 21 (SM Czuby Lublin)
Nagrody II i III nie przyznano.
Wyróżnienie:
Budynek mieszkalny wielorodzinny, Lublin ul. Spadochroniarzy 5D (WAM Lublin)
III Kategoria – Budynki mieszkalne – usługowe:
Nagroda I – Dom Księży Seniorów, Biłgoraj ul. Tarnogrodzka 1 (Kuria Zamojsko-Lubaczowska)
Nagroda II – Budynek mieszkalno – usługowy, Biała Podlaska ul. Sądowa 11-21 (Spółdzielnia Inwalidów ELREMET)
Nagrody III nie przyznano
Wyróżnienie:
Leśniczówka ekologiczna w Zemborzycach, Lublin ul. Nad Zalewem 5 (Leśnictwo Zemborzyce, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Lublin)
IV Kategoria – Budynki mieszkalne kredytowane ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego
Nagroda I – Budynek mieszkalny wielorodzinny, Lublin ul. Pergolowa 2 (TBS LPBO Lublin)
Nagroda II (exequo)
- Budynek mieszkalny wielorodzinny, Włodawa ul. Chełmska 10 (SM Włodawa)
- Budynek mieszkalny wielorodzinny, Chełm ul. Kińczyka 1 (Chełmskie TBS)
Nagrody III nie przyznano.
Wyróżnienie:
- Budynek mieszkalny wielorodzinny, Świdnik ul. Kamińskiego 13 (SM Świdnik)
V Kategoria – Obiekty użyteczności publicznej
Nagroda I – Szkoła podstawowa i Gimnazjum w Uhrze (Urząd Gminy Chełm)
Nagroda II – Ośrodek rehabilitacyjno terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych, Zamość ul. Peowiaków 6A (Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych, Zamość)
Nagroda III – Siedziba firmy RURGAZ, Kolonia Prawiedniki k/Lublina (Rurgaz sp. z o.o.)
Wyróżnienie:
- Centrum Budowlane GAJEK, Lublin Al. Spółdzielczości Pracy 26 (PPHU Ekodom GAJEK sp. z o.o.)
VI Kategoria – Obiekty techniczne obsługujące zabudowę mieszkaniową
Nagrody I, II i III nie przyznano:
Wyróżnienia:
- Stacja wodociągowa – ujęcie wód podziemnych Nowosiółki – Kolonia (Urząd Gminy Chełm)
- Oczyszczalnia ścieków w Kamieniu (Urząd Gminy Kamień, Powiat Chełm)
VI Kategoria – Modernizacja
Nagroda I – Instytut Nauk o Ziemi, Lublin ul. Kraśnicka 2C (UMCS Lublin)
Nagroda II – Budynek mieszkalno – usługowy, Puławy ul. Kołłątaja 8 (SM Południe Puławy)
Nagroda III – Spichlerz Forum Lublin, ul. Nadbystrzycka 33A (Lubelskie Forum Pracodawców)
Wyróżnienia:
- Budynek administracyjny rozdzielni gazu, Lublin Diamentowa 15 (Zakład Gazowniczy Lublin)
- Siedziba firmy PRS „Wschód”, Lublin ul. Wrońska 2 (PRS „Wschód”)
VIII Kategoria – Kredyty mieszkaniowe
Nagrody I, II i III nie przyznano:
Wyróżnienia:
Bank Zachodni – Kredyty mieszkaniowe (Bank Zachodni O/Lublin)
Invest Bank – Kredyty mieszkaniowe (Invest Bank O/Lublin)
Nagroda specjalna:
Kapituła Konkurs przyznała nagrodę specjalną w postaci „Kryształowej Cegły” dla SM LSM za „zasługi w kreowaniu środowiska mieszkaniowego”. (elle)
Podpisy pod zjdecia
Archiwum
1. Budynek mieszkalny wielorodzinny SM „Czuby” w Lublinie mieszczący się przy ul. Bursztynowej - laureat I nagrody w kategorii budynki mieszkalne
2. Dom Księży Seniorów w Biłgoraju mieszczący się przy ul. Tarnogrodzkiej laureat I nagrody w kategorii budynki mieszkalno – usługowe.
3. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Uhrze – laureat I nagrody w kategorii obiekty użyteczności publicznej.
4. Instytut Nauk o Ziemi w Lublinie mieszczący się przy ul. Kraśnickiej – laureat I nagrody w kategorii modernizacja
5. Budynek mieszkalny wielorodzinny SM Czechów w Lublinie mieszczący się przy ul. Szpinalskiego – laureat I nagrody w kategorii budynki mieszkalne.
6. Zespół Osiedlowy w Dęblinie mieszczący się przy ul. Trapezowej – laureat I nagrody w kategorii zespoły zabudowy mieszkaniowej

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!