wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Niech grzeje Cię natura

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2009, 14:05
Autor: Iwona Krekora

Ceny surowców energetycznych nieustannie rosną i będą rosły. To nieuniknione.

Takie argumenty są w stanie przekonać każdego, że konieczne staje się poszukiwanie nowych, bardziej energooszczędnych rozwiązań. Budując dom mamy możliwość wykorzystania taniej w eksploatacji odnawialnej energii termicznej zgromadzonej wewnątrz ziemi.

Ciepło z ziemi

Jednym z tanich ekologicznych sposobów na ogrzewanie jest energia odnawialna. Aby można było ją wykorzystać potrzebna jest pompa ciepła, która odbiera ciepło z gruntu i podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania.


Dzięki takiemu systemowi pracy możliwe staje się pozyskiwanie nawet 6 kW energii na cele grzewcze przy pobieranym 1 kW energii elektrycznej, która zostaje zużyta na napędzanie pompy ciepła.


Aby jednak korzystać z takiego źródła energii należy mieć projekt instalacji grzewczej i najlepiej już na etapie budowy domu przygotować ziemną część robót. Warto wiedzieć, że w lecie pompy ciepła mogą służyć do klimatyzowania pomieszczeń.

A może kolektory?

Kolektory słoneczne to urządzenia przetwarzające promieniowanie słoneczne w energię cieplną potrzebną do ogrzania wody użytkowej, ogrzania pomieszczeń albo podgrzania wody w basenach.


System takich kolektorów będzie przydatny wszędzie tam, gdzie jest duże zużycie ciepłej wody – np. w domkach jednorodzinnych, fermach, przedsiębiorstwach, hotelach, obiektach sportowych. System ten, oprócz podgrzewania wody, może dogrzewać pomieszczenia przy pomocy kolektorów podłączonych do układu centralnego ogrzewania.


Gdy zastosujemy go w obiektach, które nie są zamieszkiwane przez cały rok, skutecznie przyczynią się do obniżenia ich zawilgocenia i powstawania pleśni. W okresie zimy dogrzewanie słoneczne podniesie temperaturę wewnątrz obiektu i zapobiegnie przemarzaniu ścian.


Rozwiązania te pozwalają nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania, ale przyczyniają się też znacznie do ochrony środowiska naturalnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Autor: Partner Szczecin
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Autor: Partner Szczecin
Autor: Partner Szczecin (17 listopada 2009 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiązary dachowe czy więźba?

Wiązary dachowe są prefabrykowana w wyspecjalizowanym zakładzie na podstawie projektu. Konstrukcja jest lżejsza i mocniejsza niż tradycyjnej więźba. Koszt znany już na etapie projektu, nie ma niespodzianek. Wiązary dachowe mogą zastąpić drogi strop betonowy. Ponadto drewno jest badane pod względem wytrzymałości.

Autor: Partner Szczecin
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!