środa, 24 stycznia 2018 r.

Dom

Obowiązkowo z licencją

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2003, 13:57Od 1 stycznia 2001 r. pośrednicy i zarządcy nieruchomości muszą legitymować się specjalnymi licencjami. Jedynie właściciel nieruchomości może zarządzać swym majątkiem bez tego doku-mentu.
Dla klientów obowiązek ten oznacza podniesienie bezpieczeństwa transakcji. Aby uniknąć ry-zyka, wystarczy sprawdzić, czy biuro ma wymagany dokument – licencje na ogół są wyekspono-wane w widocznym miejscu, mamy więc gwarancję, że trafiliśmy do takiego pośrednika, który działa zgodnie z prawem. Najlepiej korzystać z usług tych, którzy mają i licencję i doświadcze-nie...
Warto sprawdzić:
* Ustal czy twój pośrednik ma pełnomocnictwa uprawniające go do wykonywania usługi w imieniu agencji, do której się przyznaje.
* Przy podpisywaniu umowy będziesz musiał okazać dowód osobisty. Tego samego zażądaj od agenta. W ten sposób poznasz jego adres zamieszkania.
* Zapytaj, czy pośrednik jest członkiem jakiegoś stowarzyszenia lub organizacji zawodowej. W razie czego będziesz mógł się poskarżyć.
* Pośrednik powinien umówić wizytę w mieszkaniu sprzedającego.
* Żądaj, by pośrednik towarzyszył ci w czasie oględzin mieszkania.
* Masz prawo do stałego kontaktu ze swoim pośrednikiem. Powinien udostępnić ci numer tele-fonu, pod którym można go zastać poza godzinami pracy.
* Nie wpłacaj zaliczek póki nie zostaniesz obsłużony. Niektóre agencje żyją z zaliczek od na-iwnych klientów.
Konieczność posiadania licencji wprowadziła Ustawa o gospodarce nieruchomościami z 1997 r. Do końca roku 2001 licencje miały charakter dobrowolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!