czwartek, 23 listopada 2017 r.

Dom

Optymistyczna perspektywa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2003, 15:46

• Trwająca od kilku lat recesja w branży budowlanej zauważalna jest także na targach. Widoczne było to nawet podczas największej krajowej imprezy - Międzynarodowych Targów Poznańskich - Budma 2003, w której uczestniczyło o 30 proc. mniej wystawców niż w roku 2002. Międzynarodowe Targi Lubelskie pomimo regresu organizują kolejną wiosenną imprezę wystawienniczą. Czy nie obawiacie się Państwo, że zabraknie wystawców?
– Nie. To oni właśnie dopytywali się, kiedy odbędą się targi i pomogli w podjęciu stosowanych decyzji. Regres, odczuwany w branży przenoszony jest oczywiście na targi, także nasze. Obecna sytuacja, niestety, zmusza wiele firm do zamknięcia albo też zaprzestania działalności na pewien okres. W tegorocznej wiosennej edycji Lubdom - 2003 będzie uczestniczyć mniej wystawców niż w dobrych lat, gdy gościliśmy około 200 firm, ale zajmą one prawie taką samą powierzchnię. Ostatnio obserwujemy tendencję do atrakcyjnej także powierzchniowo prezentacji oferty przez przedsiębiorstwa.
• Kto będzie uczestniczył w wiosennym Lubdomie - 2003?
– Swój udział zapowiedziały firmy z kraju i regionu. Wśród znanych na ogólnopolskim rynku przedsiębiorstw należy wymienić między innymi Aquatherm Polska, Wienerberger Ceramika Budowlana, STO - ISPO Sp,. z o.o., Fabryka Okien Dako, Wołomin Stolarka Okienna, EkoCentr PPHU, Keramzyt Optiroc czy Super Dom z Białegostoku. Nie zabraknie wiodących firm naszego regionu jak Pol - Skone, Natura, Omega, Falebud, Ferno, czy Dakopol. Dla wystawców przygo-towaliśmy 3 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej pod dachem - hala sportowa Politechniki Lubelskiej i dostawiony obiekt - oraz 1 tys. mkw. na placu na zewnątrz. Tak podejmujemy na-szych wystawców ostatni raz. Na jesieni, chcemy wszystkich przywitać w nowej hali targowej, z prawdziwego zdarzenia, wybudowanej w Parku Ludowym, gdzie nie będziemy musieli wsty-dzić się warunków.
• Czy jest to realne?
– Oczywiście, że tak. Do końca marca powinny być zakończone wszystkie prace ziemne. Wbi-to ponad 600 pali, które wzmacniają teren i obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe. Pod koniec marca tego roku chcemy wmurować kamień węgielny pod budowę hali. Natomiast 24 marca br. odbędzie się przetarg i poznamy głównego wykonawcę inwestycji. Będzie miał 5 mie-sięcy na oddanie budynku do użytku i dlatego też sądzę, że w połowie września hala powinna być gotowa.
• Przed targami otworzą się wówczas nowe możliwości działalności...
– Tak. Jeśli wszystko się uda wykonać zgodnie z planem, to chcemy do końca roku w nowej hali organizować co dwa tygodnie różne imprezy. Od 2004 r. będziemy znali dokładne terminy wszystkich targowych uroczystości i żaden z nich nie będzie przesunięty. Obecnie musimy tylko to wszystko dograć i nadać odpowiednie tempo. Chcemy, żeby nasza baza stanowiła nie tylko miejsce targowych imprezy, ale pełniła także funkcje sportowo – konferencyjne. Przygotujemy do tego odpowiednie zaplecze. Usytuowanie hali w Parku Ludowym zmusza wręcz do ożywienia całego obszaru. Wprawdzie dzierżawimy tylko 2,5 ha (park liczy 30 ha), ale chcemy w pozostałej części parku zaproponować różne formy rekreacyjno – wypoczynkowe dla wszystkich mieszkań-ców Lublina.
Rozmawiała Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!