niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Dom

Osłonią nie tylko przed słońcem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2004, 11:31

Andrzej Warda, właściciel firmy Dekorator w Lublinie
– Należy pamiętać, że na rynku są dwa rodzaje rolet: zabezpieczające i antywłamaniowe. Pierwsze, które są bardzo popularne, często, nieświadomie nazywane są antywłamaniowymi. Nie mogą być jednak nimi, bo nie mają atestu na klasę bezpieczeństwa.
W praktyce zdarza się, że chociaż wykonane tylko z cienkiego aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, w pewnym stopniu chronią przed włamaniem. Osłona polega między innymi na dużym hałasie, jaki czynią, podczas próby ich uszkodzenia.
Najważniejszą funkcją tych rolet jest ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem i stabilizacja temperatury. Dzięki specjalnej perforacji listew, następuje stała wymiana powietrza. Ich atutem jest też wyciszanie ulicznego hałasu.
Drugą grupę stanowią rolety antywłamaniowe, również z aluminium, ale o grubszych ściankach i z wypełnieniem z żywicy epoksydowej. Są zdecydowanie cięższe, co czasami wymusza instalowanie napędu. Rolety te są odporne na włamania, wyważenia, nadają się do instalacji automatyki.
Wszystkie rolety mogą byś sterowane linką lub paskiem. Przy dużych oknach i drzwiach balkonowych używa się korbki. Coraz częściej klienci decydują się na napęd elektryczny z klawiszowym przełącznikiem naściennym lub pilotem zdalnego sterowania. Są też zegary z elektronicznymi modułami, które otwierają i zamykają rolety o dowolnie nastawionej godzinie.
Montaż rolety antywłamaniowej najlepiej zlecić wyspecjalizowanej, z długoletnią tradycją, firmie. pogwarancyjny. (zk)
NA PODDRUKU
WARTO WIEDZIEĆ
Żaluzje antywłamaniowe bez tajemnic
* Żaluzje antywłamaniowe instalowane na starych budynkach mają widoczne na zewnątrz skrzynki. Przy nowej budowie są one wraz z prowadnicami schowane w murze.
* Każdą roletę można dodatkowo zabezpieczyć automatycznymi ryglami. Metalowe bolce po opuszczeniu płaszcza samoczynnie go blokują przed wyważeniem z zewnątrz. Zwolnić je można tylko od środka po naciśnięciu przycisku otwierającego roletę. Coraz więcej osób korzysta z tej opcji, której komplet kosztuje około 80 zł.
* Do każdego okna dopasowuje się inny wymiar rolety. Przed zakupem należy wszystkie te szczegóły dokładnie uzgodnić. Jak pokazała praktyka, lepiej nieco dopłacić i mieć zamontowaną indywidualną roletę niż tańszą gotową, która będzie w przyszłości sprawiać kłopoty. Roleta to wyrób na zamówienie i przy jej wyborze nie należy kierować się tylko ceną. Niska cena na ogół nie gwarantuje dobrej jakości. (zk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!