piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

d Nowoczesne okna skutecznie chronią przed zimnem i minimalizują hałas, a jednocześnie zapewniają odpowiednią wentylację.
Bogata oferta rynkowa sprawia, że wbrew pozorom, dokonanie wyboru wcale nie jest łatwe. Po królowaniu ram z PCW do łask powróciły drew-niane. Produkuje się je także z aluminium oraz kompozytów (włókno szklane z żywicami polie-strowymi), są również łączone: alu-miniowo – drewniane bądź plastiko-wo – drewniane (drewno jest od wewnątrz, a metal lub plastik na zewnątrz). Do mieszkań stosuje się zazwyczaj ramy drewniane i plas-tikowe. Oba rodzaje okien mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.
W RAMCE Równoległej z RAMKą O OKNACH DREWNIANYCH
Ramy z PCW
* Profil (czyli rama) jest podzielo-ny na kilka komór powietrznych. Im więcej komór, tym profil wytrzymal-szy i lepiej izoluje termicznie.
* Komory są wzmacniane stalo-wymi elementami, co zapobiega odkształcaniu się ram.
* Tworzywo nie wymaga żadnej konserwacji poza myciem. Jest od-porne na pleśnie i grzyby.
* W wyniku naładowywania elektrostatycznego jego powierzchnia przyciąga zanieczyszczenia, które wnikają w strukturę tworzywa. Dla-tego zdarza się, że białe ramy z czasem szarzeją.
* Odbarwienia, chropowatość, smugi czy zarysowania świadczą o złej jakości okna.
W RAMCE
Ramy drewniane
* Najczęściej do ich produkcji używa się drewna sosnowego, ale także i dębowego, świerkowego, modrzewiowego oraz mahoniowego.
* By okna były wytrzymałe, drew-no jest klejone warstwowo, w taki sposób, że słoje w kolejnych war-stwach układają się w przeciwnych kierunkach, co zapobiega wypacza-niu się okien pod wpływem warun-ków atmosferycznych.
* Ramy są nasączone preparatami przeciwgrzybicznymi i owadobójczymi, a następnie lakie-rowane. * Kupując okna, warto wybrać te pokryte lakierem bezbarw-nym, co pozwoli sprawdzić, czy drewno nie ma sęków pęknięć bądź innych wad.
* Ramy drewniane mogą być cień-sze od ram z PCW, dzięki czemu większa jest powierzchnia szyb, a tym samym lepsze doświetlenie mieszkania.
* Niedogodnością jest konieczość renowacji ram co 5–6 lat (w zależno-ści od zaleceń producenta).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!