czwartek, 25 maja 2017 r.

Dom

Pod czerwonym dachem

Autor: (e)

Dobrze ułożony dach z dachówki ceramicznej może nam służyć długie lata<br />
Dobrze ułożony dach z dachówki ceramicznej może nam służyć długie lata

Ceramiczne dachówki gwarantują trwałe, ekologiczne i zdrowe pokrycie naszego domu. Coraz więcej klientów docenia także niezaprzeczalny walor estetyczny spadzistego czerwonego dachu.
Rzymianie sprawdzili użyteczność dachówki już ponad 2 tysiące lat temu. Przez wieki technologie ich produkcji udoskonalano do perfekcji, tak że stanowią idealne zwieńczenie naszego domu.

Nie bójmy się koloru
Nadal największą popularnością cieszą się dachy kryte ceramiką w kolorze czerwonym, który powstaje jedynie w czasie wypalania naturalnej gliny. Zdarza się jednak, że kolor dachu dobiera się w zależności od koloru elewacji i indywidualnego gustu. Producenci ceramiki budowlanej wychodzą tu naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale poszerzają paletę kolorów swoich wyrobów. W celu uzyskania odpowiedniego koloru dachówki stosuje się odpowiednie glazury i angoby nanoszone jeszcze przed wypałem. Technologia ich produkcji gwarantuje trwały kolor na naprawdę długie lata.
Dach z charakterem
Duże firmy produkujące ceramikę budowlaną mają w swojej ofercie dachówki w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach. Tak jest w przypadku znanej na naszym rynku firmy Roben, która dla naszego ostrego klimatu poleca dachówkę toscana. Jest to zmodyfikowana dachówka rzymska wzorowana na dachówce "mniszce”. Czołowe i boczne zakładki tej dachówki zazębiają się i chronią dach przed deszczem i śniegiem Zaokrąglone formy tych dachówek podkreślają grę światła i nadają dachowi swoistego południowego uroku.
Bardzo popularna i użyteczna jest też dachówka falista typu "S”. Nadaje się ona doskonale na dachy o różnym stopniu nachylenia (dzięki podwójnej zakładce można ją stosować na dachach o kącie nachylenia już od 18 stopni).
Idealne do remontu
Idealne do remontów są dachówki przesuwane, chociaż kryje się nimi nowe i stare domy.
Firma Roben z rodzaju dachówek przesuwanych oferuje dachówkę reńską i dachówkę zakładkową. Tolerancja ich przesuwu wynosi 80 milimetrów. Dzięki temu można wyrównać niedokładne odstępy łat w starych budynkach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24