piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Dom

Podłoga jak nowa

Dodano: 18 grudnia 2002, 14:36

Zbliżają się Święta. Co prawda w domu i tak jest czysto, ale tzw. „wielkie sprzątanie” mamy we krwi. Niejedna z pań będzie zaskoczona, że zestaw środków do czyszczenia podłóg znajdziemy w ofercie... firmy budowlanej, ale któż może wiedzieć więcej o płytkach ceramicznych czy terakocie? Przepis na „świąteczną podłogę” podajemy za firmą Kreisel, producentem m.in. zapraw i klejów do ceramiki.
Zaczynamy od płytek. Najbardziej kłopotliwe są nieglazurowane oraz kamienne, w które brud wnika głęboko, ale nawet te bez problemu wyczyścimy preparatami z systemu Reno. Środki tej serii zapobiegają także tworzeniu się nowych plam, pogłębiają kolorystykę i strukturę materiałów. Oczywiście możemy je stosować regularnie i wybierać odpowiednio do płytek ceramicznych, kamiennych, marmurów, czy wykładzin PCW.
Płytki już czyste? Przejdźmy do fug – a te mogą być zmorą, bo szybko się brudzą i trudno czyszczą. Brud, tłuszcze i inne zanieczyszczenia szybko usuniemy środkiem Reno - spoiną. Środek ten polecany jest do regularnego czyszczenia fug, działa w głąb struktury i nadaje świeży wygląd, przywracając pierwotną kolorystykę.
I jeszcze ostatni krok - połysk. Ale uwaga! Błyszcząca podłoga bywa zdradliwa i niebezpieczna zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci. Dlatego proponowany przez Kreisela olejek Fronta nie tylko zabezpiecza przed wnikaniem zabrudzeń, ale tworzy cienką powłokę o właściwościach antypoślizgowych. Fronta może być stosowana na wykładziny PCW, płyty z kamienia naturalnego i sztucznego, lastriko, płytki klinkierowe.
Wszystkie środki czyszczące dostępne są w opakowaniach 0,5 lub 1 litrowych. Można je kupić w sklepach z chemią gospodarczą oraz marketach budowlanych. (MA, UK)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24