środa, 21 marca 2018 r.

Dom

Prezesie, za co ja tyle płacę?!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lipca 2007, 12:33

Płacisz wyśrubowany czynsz, jak wszyscy w osiedlu, a tymczasem twój blok administracja doprowadziła do poziomu slumsu

- od lat nie remontuje go, nie maluje, nie usuwa usterek? A na utrzymanie sąsiedniego bloku, gdzie mieszka księgowa spółdzielni, pieniędzy nie żałuje? Nie martw się - niebawem to się skończy!
Znowelizowane przepisy Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (DzU z 2003 r. nr 119, poz. 1116 z późn. zm.) wprowadzają bardziej restrykcyjne zasady rozliczeń wydatków w spółdzielniach. Od 31 lipca zarządy spółdzielni będą musiały prowadzić szczegółowe ewidencje przychodów i wydatków. Dostęp do dokumentacji finansowej będzie miał każdy spółdzielca. Ponieważ każda nieruchomość będzie miała wyliczenie kosztów eksploatacji, spółdzielcy wreszcie będą wiedzieli, za co konkretnie i ile płacą.
Odrębne dla każdej nieruchomości rozliczenie będzie obejmowało m.in. wspólne opłaty za korzystanie z gruntów, koszty energii cieplnej i elektrycznej, utrzymanie czystości budynków, prace konserwacyjne (np. naprawa domofonu, wymiana drzwi). Dzięki temu mieszkańcy będą mogli ocenić, jak władze spółdzielni gospodarują ich pieniędzmi i utrzymywać wyłącznie własne mieszkanie i budynek (najwyżej grupę budynków - jeśli stoją na gruntach bez uregulowanych praw własności), a nie uczestniczyć w kosztach niegospodarności spółdzielni.
(hap)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!