wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Dom

Spokojne wakacje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2004, 18:57

Monika Adamczyk, specjalista do spraw ubezpieczeń mieszkaniowych w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta w Lublinie
– Ostatnio można zaobserwować zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniami majątkowymi. Nie jest to przypadkowe - wykupienie polisy przez właściciela domku jednorodzinnego chroni od określonych zdarzeń. Przede wszystkim ogranicza koszty związane z naprawą zniszczonych lub pozwala na odkupienie utraconych przedmiotów. Ponadto, co jest równie ważne daje poczucie bezpieczeństwa, że pokrzywdzony przez los nie zostaje sam z problemem. Zawsze w takich niekorzystnych przypadkach może liczyć na pomoc firmy ubezpieczeniowej. Dostanie od niej nie tylko odszkodowanie, ale również w razie potrzeby niezbędne wskazówki i działania w zakresie organizacji i dostępu do specjalistów oraz firm.
Okres wiosenno – letni to właściwa pora na ubezpieczenie. Przed wakacyjnymi wyjazdami w pierwszej kolejność należy pomyśleć o ochronie posesji. Zawarta umowa będzie równoznaczna z poczuciem wiary, że dom nie pozostał bez opieki. Wyręczy również od nadzoru rodzinę, sąsiadów lub znajomych.
Przed podjęciem decyzji o wykupie polisy warto zastanowić się, jakie opcje będą najbardziej optymalne. Najpopularniejsze są podstawowe, obejmujące ochronę domu od zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem. Można wykupić tylko od zdarzeń losowych, ale nie zapewnia ona jednak, w pełni komfortu ubezpieczenia budynku.
Należy wiedzieć, że w każdym przypadku zawarcie umowy ubezpieczeniowej jest indywidualną sprawą podobnie, jak opłaty. Nie ma jednakowych. W każdej polisie ze względu na opcje i udzielone zniżki jest ona inna.
Przed podpisaniem polisy należy porozmawiać z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Który odpowie na wszystkie pytania, przedstawi ogólne warunki, dokona wstępnych obliczeń opłat, powie o obowiązkach względem firmy. Dla większości mieszkańców są one w trakcie zawierania umowy niewielkie. Natomiast dopiero po powstaniu szkody niezbędne będą dodatkowe dokumenty.
Pakiet podstawowy jest bazą wyjściową i można powiększać go o rożne dodatkowe opcje. Są wśród nich miedzy innymi ubezpieczenie ruchomości, bagażu, zwierząt domowych, infrastruktury ogrodowej, parkanu, nagrobków a nawet torebek i walizek.
Klient ma również prawo wypowiedzieć zawartą umowę. Musi to jednak zrobić w formie pisemnej z miesięcznym wyprzedzeniem. Ponosi wtedy również koszty manipulacyjne, które mogą wynieść do 30 procent składki nie więcej jednak jak 150 zł. (zk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!