wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Systematyczne doskonalenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2003, 12:10

.
• Wygraliście Państwo tegoroczny plebiscyt organizowany przez Dziennik Wschodni wśród Czytelników i zostaliście laureatami naszej Prestiżowej Poziomnicy. Jak odbieracie tę nagrodę?
- Jest to duże wyróżnienie zwłaszcza, że pochodzi ono od Państwa Czytelników i naszych klientów. Sadzę, że to jak firma jest postrzegana przez użytkowników jest najbardziej obiektywną oceną, jaka może być. Stanowi to dodatkowe potwierdzenie tego, że dotychczasowa polityka działania, dbająca o wysoką jakość naszych produktów i oferująca przystępną ich cenę jest słusz-na.
• Na rynku firm zajmujących się produkcją okien jest wiele i konkurencji nie brakuje. Jak wobec tego udaje się Państwu pomimo tych przeciwności funkcjonować?
- Ferno jest jednym z krajowych liderów tego rynku. Dlatego też, żeby utrzymać swoją pozycję należy się cały czas rozwijać, wprowadzać nowe wzorce, doskonalić dotychczasowe systemy, być elastycznym i otwartym na każdego klienta. Zatrudniamy konsultantów z Niemiec, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w branży i pomagają nam w trzech programach. Po pierwsze w ustawieniu procesu produkcyjnego tak, żeby był najbardziej wydajny, po drugie - ograniczaniu kosztów, które nie mają wpływu na jakość naszych produktów oraz po trzecie we wdrażaniu nowych systemów negocjacji z dostawcami, głównie z Niemiec. Pozwala to na ograniczanie kosztów i zmniejszanie cen produktów, bez obniżania ich jakości. Oczywiście są takie przypadki, gdzie nie można już zmniejszyć ceny, ponieważ miałoby to od razu odzwierciedlenie w standardzie proponowanego wyrobu.
• Czy proponujcie Państwo swoim klientom opiekę serwisową?
- Oczywiście. Profesjonalna obsługa to nie tylko sprzedaż, ale także opieka nad użytkowni-kiem naszych produktów. Dajemy pełną gwarancję na nasz wyrób, tzn. na okno oraz montaż. Staramy się oferować krótsze terminy realizacji dostaw. Chciałbym dodać, że nasza załoga jest systematycznie szkolona, a w firmie działa szkoła prowadzona przez doradców z Lublina. W każdy piątek organizujemy seminaria dla pracowników, mające podnieść standard ich pracy i zrozumienie roli w procesie produkcji. Ma to bezpośrednie przełożenie na osiągane przez nas efekty.
• Dwa lata temu dokonaliście Państwo drastycznych zmian w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, m.in. ograniczyliście zatrudnienie i zmieniliście zasady działalności. Czy te kroki przyniosły spodziewane efekty?
- Tak. Zmiany te zostały wymuszone przez rynek i musieliśmy dostosować struktury i organizację firmy do sytuacji panującej w branży. Było to bardzo dotkliwe, ale przyniosło kon-kretne efekty. Mogliśmy obniżyć koszty produkcji o około 18 proc., a wydajność wzrosła o 40 proc. Centrum naszej działalności handlowej i logistycznej przenieśliśmy do Lubartowa. Pobudzi-liśmy w pracownikach także większą kreatywność i zasadę pracy grupowej. To dziś owocuje i firma z dużym powodzeniem dostosowuje się do potrzeb każdego klienta. Podjęte kroki pozwo-liły nam utrzymać wiodącą rolę na rynku okien w regionie i kraju.
• Jakie macie Państwo plany na przyszłość?
- Planujemy nadal doskonalić formy naszej działalności. Z pomocą konsultantów z Niemiec chcemy przygotować sieć sprzedaży okien dla klientów europejskich. Od kilku miesięcy wzrasta nam systematycznie sprzedaż do Szwecji, Danii, Niemiec oraz Grecji i chcielibyśmy te trendy utrzymać. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do produkcji najnowszy typ okna Ferno S - klasa, które debiutowały na Budmie 2003 i zostały bardzo pozytywnie przyjęte. Jest to produkt ponad standardowy o cechach i walorach, których oczekują najbardziej wymagający klienci. Będziemy także nadal doskonalić obsługę klienta oraz serwis pogwarancyjny.
Rozmawiała Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!