piątek, 23 marca 2018 r.

Dom

Tanie mieszkania na Felinie

  Edytuj ten wpis


d Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nowy Dom” w Lublinie rozpoczęło budowę kolejnych bloków przy ul. Władysława Jagiełły na Felinie. We wtorek 22 października odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego.
Bloki budowane na Felinie to już trzecie zadanie inwestycyjne realizowane przez Towarzystwo „Nowy Dom”. W październiku 2000 roku oddano do użytku 117 lokali mieszkaniowych i 2 lokale użytkowe na Czechowie. Budynki te zostały nagrodzone "Kryształową Cegłą" za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie "Dom 2000" na najładniejszy budynek wielorodzinny Miast Lubelszczyzny oraz uhonorowane nagrodą prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w kategorii budynków kredytowanych ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. W lutym tego roku zakończono budowę 3 budynków i 159 lokali mieszkalnych na Felinie, które zostały wyróżnione "Złotą Kielnią" jako najlepsze w województwie w kategorii budynków mieszkalnych.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nowy Dom” powstało w 1997 roku mocą uchwał Rady Miejskiej w Lublinie z 13 lutego i 12 czerwca. Głównym celem towarzystwa jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych rodzin, których nie stać na budowę lub kupno własnego mieszkania. Czynsz ustalony dla tych lokali wynosi 6,50 zł za 1 mkw. za miesiąc. Jest to najniższy czynsz przy tego rodzaju wynajmie w Lublinie.
Nowe dwa budynki o 87 mieszkaniach zostaną oddane w przyszłym roku. Krajowy Fundusz Mieszkaniowy udzielił na realizację zadania kredyt w wysokości 7 mln zł. Towarzystwo "Nowy Dom" złożyło już wniosek kredytowy na czwarte zadanie inwestycyjne – 2 budynki o 87 mieszkaniach do zrealizowania w latach 2003 i 2004. W planach jest także wybudowanie 2–3 budynków i 80-90 mieszkań w latach 2004 i 2005. Tomasz Kolasa

O mieszkania w towarzystwach budownictwa społecznego mogą ubiegać się rodziny nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu mieszkaniowego, o dochodach nie przekraczających górnego pułapu określonego ustawą, ale jednocześnie pozwalających na pokrycie kosztów czynszu dochodzących do 4 % wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku.
Działalność towarzystwa, oparta o ustawę z 26 października 1995 roku o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, to działalność „non profit”, co oznacza, że właściciel nie może mieć z niej żadnych zysków. Działalność towarzystwa wspierają preferencyjne kredyty z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, które umożliwiają sfinansowanie do 70% wartości inwestycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!