wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

To można odliczyć od podatku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2002, 14:13

Odliczamy wyłącznie wydatki na wymianę, naprawę, przebudowę lub wykonanie nowych elementów i instalacji będących trwałym wyposażeniem mieszkań bądź domów - czyli wszystko, co jest trwale związane z podłogą, ścianą lub sufitem mieszkania albo domu. Mogą to więc być:
* okna, drzwi, podłogi, parkiety i posadzki, w tym wykładziny trwale związane z podłożem,
* materiały do malowania ścian (farby),
* glazury, tapety i inne okleiny ścienne oraz kleje, pawlacze i trwale wbudowane meblościanki,
* wymiana lub montaż wanny, sedesu, brodzika, kabiny prysznicowej przytwierdzonej do ściany, obudowy wanien, zlewozmywaków i grzejników, armatury,
* kaloryfery, piece c.o., kominek, kuchnia gazowa,
* przyłącza i instalacje wodociągowe, sanitarne, elektryczne, gazowe, grzewcze, odgromowe, klimatyzacyjne, spalinowe, dymowe, domofony i alarmy,
* remont i modernizacja ścian, stropów i dachów, schodów, balkonów, zadaszeń, wzmocnienia fundamentów,
* izolacje, docieplenia, tynki i okładziny zewnętrzne, malowanie elewacji,
* roboty remontowo-modernizacyjne oraz wykonanie projektów bądź ekspertyz, opinii i innych opłat administracyjnych, koszty transportu materiałów i urządzeń.
W przypadku wątpliwości, czy poniesiony wydatek kwalifikuje się do ulgi, należy to sprawdzić w rozporządzeniu ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa z 21 grudnia 1996 r. w sprawie określenia rodzajów wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, o które zmniejsza się podatek dochodowy (Dziennik Ustaw nr 156, poz. 788 z 1996 r.).
W ramach tej samej ulgi podatkowej lokatorzy budynków będących własnością wspólnot mieszkaniowych już od dawna, a od 1 stycznia 2001 r. także należących do spółdzielni mieszkaniowych, mogą sobie odliczać od podatku wydatki poniesione na wyodrębniony fundusz remontowy wspólnoty lub spółdzielni. Lokatorów mieszkań spółdzielczych upoważniła do tego ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych z 15 grudnia 2000 r. (Dziennik Ustaw nr 4 z 23 stycznia 2001 r., poz. 27).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!