sobota, 24 marca 2018 r.

Dom

Wejście pod specjalnym nadzorem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2004, 16:12

d Włamywacze najczęściej wchodzą do mieszkań tak, jak my - przez drzwi. Żeby nie ułatwiać im pracy, warto je wzmocnić albo wymienić na antywłamaniowe.
Najprostszym i najtańszym sposobem ochrony drzwi przed intruzem jest ich wzmocnienie (np. obicie blachą). Możemy również podłączyć je do elektronicznego alarmu dźwiękowego, wykry-wającego każdą próbę ich pokonania.
Ważna jest też możliwość regulowania wysokości zawieszenia drzwi na zawiasach. Jeśli takiej nie ma - nie będzie można zmienić wysokości posadzki, na przykład gdybyśmy chcieli podczas remontu wymienić starą podłogę.
Decydując się na drzwi antywłamaniowe pamiętajmy, że i one nie są niezniszczalne. Na ich wyważenie za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi (łom, siekiera) przestępca potrzebuje najwy-żej godzinę. Muszą, zatem być dobrze widoczne z zewnątrz lub podłączone do systemu alarmo-wego.
Zamek nie do zdobycia
Kupując drzwi antywłamaniowe, zapytajmy sprzedawcę, jakie zamki najbardziej do nich pasu-ją.
Nie powinno się montować więcej niż trzy zamki w drzwiach standardowych i dwa w antywłamaniowych. Jeśli zainstalujemy ich więcej, osłabi to konstrukcje drzwi, nie zwiększa-jąc bezpieczeństwa. Poza tym, zbyt duża liczba zamków utrudnia szybkie wydostanie się z mieszkania, co może być niebezpieczne, na przykład w razie pożaru.
Dobrej klasy drzwi antywłamaniowe mają jeden zamek z bolcami wysuwanymi w trzech kie-runkach (kołki wchodzą nie tylko w boczną, lecz także górną i dolną część futryny).
Ościeżnica ważna, jak drzwi
Sposób jej zamocowania w murze i wytrzymałość na uderzenia czy próby wyważenia, są tak samo ważne dla ochrony wejścia, jak i trwałość samych drzwi. Czasami zainstalowanie nowych drzwi antywłamaniowych wymaga wymiany ościeżnicy. O to, czy powinniśmy to zrobić i jaka będzie najlepsza, spytajmy sprzedawców w sklepie, w którym kupujemy drzwi.
Kolor do wyboru
Drzwi antywłamaniowe nie muszą wyglądać, jak wrota do skarbca. Produkowane są w różnych wersjach, także ozdobnych. Wykończenie drzwi wpływa na ich cenę. W tańszych modelach stosuje się na zewnątrz okleinę z PCW, drewnopodobną, płytę HDF, lakier w kilku, a nieraz kilkunastu kolorach do wyboru. Można także zamówić drzwi pokryte fornirem z drewna natural-nego, ozdobione kasetonami lub tapicerowane. (ELLE)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!