sobota, 27 maja 2017 r.

Dom

Zanim kupisz komórkę

Dodano: 4 marca 2003, 16:00

Przede wszystkim warto się zastanowić do czego będziemy tak naprawdę używać telefonu komórkowego. Możliwości, jakie mają oferowane obecnie na rynku telefony przyprawiają o zawrót głowy: Internet, kanały informacyjne, gry, usługi bankowe, odtwarzanie plików muzycznych itp. Jednak im więcej dodatków, tym wyższa cena. Jeśli zamierzamy wyłącznie rozmawiać, nie warto inwestować w drogi i skomplikowany aparat. Lepiej kupić tańszy i funkcjonalny model bez gadżetów, z których i tak nie będziemy korzystać.
Jest jednak kilka funkcji, które są bardzo przydatne w codziennym życiu. Warto np. zwrócić uwagę na książkę telefoniczną – najnowszym standardem jest pamięć pozwalająca na zapisanie 500 nazwisk, do których można przypisać po pięć numerów. Książka zastępuje tradycyjny notes z numerami telefonów, dobrze więc by było gdyby była jak największa. Przydatny jest też kalendarz. Można w nim zapisać wszystkie ważne sprawy do załatwienia, spotkania i terminy. Pożyteczna jest opcja „przypomnienie” – telefon sam o odpowiedniej porze przypomni nam, co i kiedy mamy załatwić.
Warto też zwrócić uwagę, czy aparat ma budzik – element, który przydaje się bardzo często i w rożnych sytuacjach.
Bardzo ważny jest wyświetlacz, szczególnie gdy zamierzamy wysyłać wiadomości SMS. Najlepszy jest oczywiście, jak największy, dzięki któremu odbieranie jak i wysyłanie SMS - ów będzie po prostu wygodne.
I wreszcie serce telefonu, czyli bateria. Warto zainwestować w lepszą baterię, taką która ma jak najdłuższy czas działania. Dzięki temu nie spotkają nas przykre niespodzianki, gdy nie mamy okazji naładować baterii, np. w podróży. Dobrym rozwiązaniem jest też doładowywalna bateria – nie trzeba czekać aż zupełnie się wyczerpie aby uzupełnić jej moc, a przy tym nie zużywa się tak szybko, jak zwykła. (TK)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!