sobota, 24 lutego 2018 r.

Edukacja

„Lekcje z ZUS” wracają do lubelskich szkół

Dodano: 19 września 2017, 18:32

Uczniowie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne<br />
Uczniowie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne
(fot. Mat. prasowe)

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół średnich z woj. lubelskiego, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza szkoły ponadpodstawowe i ich uczniów do udziału w nowej edycji projektu edukacyjnego o ubezpieczeniach społecznych. To cykl czterech lekcji o zasiłkach, emeryturach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy. Z każdym rokiem bierze w nich udział coraz więcej osób. W ubiegłym roku – 47 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół w Polsce.

– Ta praktyczna wiedza przyda się młodym ludziom w przyszłości. Od lat biorę udział w projekcie „Lekcje z ZUS” i zauważam, że korzystają z niego nie tylko uczniowie. To, czego dowiedzieli się podczas zajęć, przekazują dalej swoim rodzicom – mówi Małgorzata Mańkowska, nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.

ZUS zapewnia szkołom materiały dydaktyczne potrzebne do poprowadzenia zajęć. – Scenariusze lekcji, zeszyty ćwiczeń i prezentacje multimedialne udostępniamy na stronie internetowej. Można też zgłosić się po nie bezpośrednio do oddziałów ZUS. Jeśli znajdą się nauczyciele chętni do udziału w lekcji pokazowej, by zapoznać się z całym materiałem, to również zapraszamy do kontaktu z nami – dodaje Maria Piwińska, koordynator projektu w Oddziale ZUS w Lublinie.

Szkoły mogą przystąpić do projektu w każdej chwili, ale warto zrobić to właśnie teraz, by jeszcze w tym roku zgłosić uczniów do udziału w olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Termin na zgłoszenia do olimpiady mija 13 listopada. Pierwszy szkolny etap odbędzie się pod koniec listopada.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i łatwiejszy start na studia. Wiele szkół wyższych gwarantuje laureatom indeksy (m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) lub dodatkowe punkty w rekrutacji na studia (w tym trzy zamojskie szkoły wyższe). Informacje o „Lekcjach z ZUS” i olimpiadzie można znaleźć na www.zus.pl/edukacja.

Czytaj więcej o: szkoła edukacja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!