środa, 21 lutego 2018 r.

Edukacja

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Lublinie: Zaplanuj karierę przed maturą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2011, 17:59
Autor: IZI

 (Archiwum)
(Archiwum)

Jakie studia wybrać? Gdzie szukać pracy? – na takie pytania uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych odpowiedzą chętnie doradcy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Czekają na zgłoszenia szkół, które chciałyby zorganizować dla swoich uczniów porady i zajęcia.

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie bierze udział III Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna edycja odbywa się od 17 do 21 października pod hasłem "Poradnictwo zawodowe dla każdego ucznia”. W ramach tej akcji, pracownicy WUP będą organizowali w szkołach zajęcia dla pełnoletnich uczniów. Pomogą im sprawdzić, jakie mają predyspozycje zawodowe i podpowiedzą, jak odnaleźć się w życiu zawodowym.

– Chcemy pokazać, jaka jest sytuacja na naszym rynku pracy, po jakich studiach mogą być problemy ze znalezieniem pracy, a po jakich problemy będą mniejsze – wyjaśnia Agnieszka Stec, doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

– Niektórzy kończąc szkołę, myślą już o szukaniu pracy. Oferujemy pomoc w opracowywaniu dokumentów aplikacyjnych, w przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą.

Chociaż zajęcia zaczną się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, to pracownicy WUP będą do dyspozycji uczniów również po zakończeniu tej akcji. Szkoły mogą się zgłaszać do WUP w Lublinie i do jego Filii w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.wup.lublin.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!