poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Edukacja

Prezes ZNP walczy o gimnazja: Kiedyś było lepiej

Dodano: 24 listopada 2015, 17:01
Autor: x-news/TVN24

Warszawa. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął kampanię "Razem dla gimnazjów".

Ma ona na celu utrzymanie obecnego systemu szkolnictwa. To reakcja na propozycję rządu dotyczącą zlikwidowania placówek gimnazjalnych.

- Nie jest żadną argumentacją stwierdzenie, że kiedyś było lepiej. To argument sentymentalny, a nie merytoryczny - przekonywał Broniarz.

Czytaj więcej o: gimnazja
Gość
Gość
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2015 o 21:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zapraszam wszystkich do pracy w szkole! Jestem tą osobą, która myślała podobnie, jak większość wypowiadających się tutaj na forum:) Naiwnie sądziłąm, że w szkole "odpocznę" po ciężkiej harówie w korporacji:) Rzuciłam korporację i zaczęłam pracę w szkole. Co się okazało? Pieniądze ponad 2 razy niższe, a praca nie tylko w szkole, ale i w domu. Wieczne sprawdzanie prac, często do późna w nocy, przygotowywanie zajęć, raporty, biurokracja, brak czasu dla siebie i użerka z coraz bardziej niewychowanymi uczniami i ich rodzicami... Korporacjo wróć! " Korporacje czekają na Ciebie wracaj, mnóstwo ogłoszeń do korpo na portalach o pracy.Przypomina mi się pewien żart czy nie żart:Pracownik korpo poszedł na urlop.Następnego dnia przyszedł do pracy na 8.00 a o 16.00 ubiera się do wyjścia na co jego koledzy z korpo -gdzie idziesz dopiero 16.00? Idę już bo jestem na urlopie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapraszam wszystkich do pracy w szkole! Jestem tą osobą, która myślała podobnie, jak większość wypowiadających się tutaj na forum:) Naiwnie sądziłąm, że w szkole "odpocznę" po ciężkiej harówie w korporacji:) Rzuciłam korporację i zaczęłam pracę w szkole. Co się okazało? Pieniądze ponad 2 razy niższe, a praca nie tylko w szkole, ale i w domu. Wieczne sprawdzanie prac, często do późna w nocy, przygotowywanie zajęć, raporty, biurokracja, brak czasu dla siebie i użerka z coraz bardziej niewychowanymi uczniami i ich rodzicami... Korporacjo wróć!
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 06:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Guest Dzieci w szkole mają wolne to i nauczyciele, chcesz żeby nauczyciel zajmował się Twoim dzieckiem w czasie ferii to zrób taką szkołę do której będzie non stop chodziło. Tylko co na to dziecko? Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2015 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego pan Prezes ZNP naśmiewa się z cytatu" kiedyś było lepiej", nie ma z z czego się śmiać podtrzymując przywileje z tamtych lat kiedy to było lepiej ( Karta nauczyciela). Może czas z niej zrezygnować, żeby być poważnym partnerem do rozmów o szkolnictwie.To my rodzice mamy prawo do decydowania o swoich dzieciach (uczniach) czy chcemy gimnazja czy system 8 klasowych podstawówek. ZNP nie walczy o uczniów tylko o swoje posadki z mnóstwem przywilejów ( wszystko co poniżej oraz dodatki motywacyjne, dodatki za wychowawstwo itd...). Polscy nauczyciele pracują najmniej godzin niż nauczyciele w Europie ( chyba w Estonii jeszcze się tak przepracowują jak nasi nauczyciele). Szanowni Państwo nie przepracowuje się tak niedługo ferie świąteczne do pracy wrócicie po 6 stycznia 2016 roku a ja będę się głowic z kim zostawić pod opieką swoje dzieci, gdy ja będę w pracy, żebyście wy mogli sobie odpocząć.
Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2015 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielkie brawa za pomysł z likwidacja gimnazjum mam nadzieję, że pomysł zostanie wdrożony. A nauczycieli mi nie żal, swoja postawa pokazują, że są nieukami ( z zawężonym tylko do swojego przedmiotu nauczania horyzontem) leniuchami i nierobami z przywilejami, które na maksa wykorzystują tylko i wyłącznie, żeby im było dobrze. Za to dobrze wiedza jak brać L4 w Państwowej Szkole, żeby dorabiać w prywatnej. Gdyby pracowali 40 godzin w tygodniu za minimalna krajową jak większość ludzi z wykształceniem wyższym w Lublinie to by nie mieli ani czasu ani ochoty na oszukiwanie swojego głównego chlebodawcy ( Szkoły Państwowej). A oni po 4 godzinach pracy dziennie zmęczeni, zdezelowani cały czas chcą podwyżek i utrzymania przywilejów. Na pewno zaraz na forum padnie "pracujemy również w domu przygotowujemy się do lekcji, sprawdzamy klasówki itd."- Szanowni Państwo nie oszukujcie, może początkujący nauczyciel przygotowuje się do lekcji ale garstka nauczycieli jest do tego zawodu z powołania. A myślicie, że ludzie pracujący z wyższym wykształceniem po 8 do 10 godzin dziennie nie przynoszą pracy do domu??? Przynoszą bo gonią ich terminy sprawozdań i innych rzeczy, które muszą być wykonane terminowo i nikt za nich tego nie zrobi i nie zarabiają powyżej 2000 brutto i maja swoje rodziny, którym też chciałyby poświęcić swój czas i zarabiać godniej. Ludzie z wyższym wykształceniem pracują również na produkcji w systemach 3 zmianowych i borykają się naprawdę z problemami finansowymi i rodzinnymi, bo nie ma kto dziecka odprowadzić, czy przyprowadzić. Wszyscy nauczyciele powinni trafić do takich miejsc pracy aby docenić trud pracy i zarobionych pieniędzy i przestać w końcu narzekać na młodzież, dzieci, zarobki nauczycieli. Koniec z tym Proszę Państwa. Mam nadzieję, że rząd PIS to zmieni i bacznie zacznie się przyglądać nauczycielom.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!