poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Edukacja

Stypendium z Wyboru: Wygraj stypendium, spełnij marzenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2011, 17:23

By zawalczyć o stypendium wystarczy złożyć pracę aplikacyjną, m.in. w formie filmiku, prezentacji sl
By zawalczyć o stypendium wystarczy złożyć pracę aplikacyjną, m.in. w formie filmiku, prezentacji sl

Ponad 110 tysięcy złotych pozwoli młodym ludziom stać się atrakcyjniejszym pracownikiem. Właśnie wystartowała II edycja Stypendium z Wyboru.

Skończone studia już nie gwarantują pracy. Wymagania pracodawców wciąż rosną, a system nauczania od lat się nie zmienia. Antidotum może być program Stypendium z Wyboru, który pozwala studentom i absolwentom (do roku po ukończeniu studiów) podnosić kwalifikacje zawodowe.

– Zauważyliśmy, że młodzi ludzie często chcą się rozwijać, a nie mają na to pieniędzy. Nie każdego stać na wyjazdy naukowe za granicę, czy też kursy językowe. Chcąc to zamienić postanowiliśmy stworzyć program stypendialny, który finansuje marzenia młodych ludzi – wyjaśnia Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl.

– Już po pierwszej edycji nasze działania zostały zweryfikowane przez liczbę uczestników. O swój rozwój postanowiło zawalczyć prawie 400 studentów i absolwentów z całej Polski. To nas utwierdziło w przekonaniu, że pomagamy tym ludziom. Chcąc wspierać ich dalej pomyśleliśmy o kolejnej edycji – dodaje Dominik Wiegand z Fundacji Absolvent.pl.

Właśnie rusza II edycja programu. Uczestnicy mogą zdobyć nawet 5 tysięcy złotych. – Wystarczy złożyć pracę aplikacyjną w formie, na przykład filmiku, nagrania, prezentacji slajdów, czy tekstu – podpowiada Godlewska.

– Nie trzeba mieć dobrych ocen podczas studiów, nie są też ważne dochody. Tu liczy się kreatywność i chęć zawalczenia o swoje marzenia – podkreśla Wiegand.

Wystarczy zdobyć sympatię internautów, bo to oni decydują, kto zdobędzie stypendium. Agnieszka Skotnicka, laureatka I edycji podkreśla, że o głosy trzeba się starać. – Wysyłałam maile do znajomych, założyłam wydarzenie na Facebooku, chodziłam po akademikach i zachęcałam do oddania głosów na mnie – mówi.

Podczas pierwszej edycji Fundacja Absolvent.pl spełniła 12 marzeń. Były rożne – wyjazdy naukowe, praktyki za granicą, sprzęt elektroniczny. Swoje marzenie spełniła m.in. Zuzanna Kapsa, która dostała się na praktyki studenckie do Turcji. I choć wiadomość ucieszyła studentkę farmacji to okazało się, że brak pieniędzy nie pozwala jej na taki wyjazd.

– To była dla mnie ogromna szansa na rozwój, dlatego nie chciałam jej zmarnować. Wtedy z pomocą przyszła moja koleżanka, która opowiedziała mi o Stypendium z Wyboru. Postanowiłam zrobić prezentację i wziąć udział w projekcie. I udało się, dostałam półtora tysiąca złotych – wyjaśnia laureatka I edycji.

Cele młodych i ambitnych ludzi sfinansują tzw. Mecenasi. W tym roku Fundacja Absolvent.pl zachęciła 25 firm do wsparcia programu Stypendium z Wyboru.

– To o szesnaście więcej niż w pierwszej edycji. Pula zebranych pieniędzy to ponad 100 tysięcy złotych – wylicza Godlewska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!