piątek, 23 marca 2018 r.

Edukacja

Wybieramy Wychowawcę Roku 2011

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2011, 20:14

Ewelina Błaszkowska – Wychowawca Roku 2010 (Jacek Barczyński)
Ewelina Błaszkowska – Wychowawca Roku 2010 (Jacek Barczyński)

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu, w którym uczniowie i rodzice będą mogli zagłosować na swoich ulubionych nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Już można zgłaszać ich kandydatury.

Konkurs jest organizowany w ramach programu "Szkoła bez Przemocy”.

– Ale, podobnie jak w zeszłym roku i 2 lata temu, do udziału zapraszamy także szkoły, które nie biorą udziału w piątej edycji programu – mówi Anna Trzcińska, koordynator "SbP”.

Wspólnie z uczniami i rodzicami chcemy wybrać najlepszych wychowawców w kraju, po jednym w każdym województwie.

– Można oddawać głosy na nauczycieli pełniących obecnie funkcję wychowawcy klasy i na innych nauczycieli pracujących w szkole, czyli np.: pedagoga szkolnego, psychologa szkolnego, nauczyciela przedmiotu czy bibliotekarkę – tłumaczy Trzcińska.

W pierwszym etapie konkursu (do 3 kwietnia) uczniowie i rodzice zgłaszają kandydatury nauczycieli za pośrednictwem formularza zamieszczonego na www.szkolabezprzemocy.pl. W formularzu wpisują krótkie uzasadnienie wyboru.

W drugim etapie grupa ekspertów wybierze – w oparciu o liczbę oddanych głosów oraz uzasadnienia uczniów i rodziców – 10 kandydatów w każdym województwie.

W maju na finalistów będzie można głosować za pomocą sms-ów i kuponów drukowanych w naszej gazecie. W ten sposób wybierzemy zwycięzcę – Wychowawcę Roku 2010 na Lubelszczyźnie. W czerwcu, w Dniu Szkoły bez Przemocy, nasz laureat razem ze zwycięzcami z pozostałych województw spotka się na gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

– Każdy uczeń i rodzic z naszego regionu, z każdej, nawet najmniejszej miejscowości i szkoły, może wyrazić uznanie dla ulubionego nauczyciela i wychowawcy – podkreśla lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. – Ten konkurs pokazuje wspaniałą pracę nauczycieli. To, co w szkołach jest najlepsze.

Program Szkoła bez przemocy prowadzi Dziennik Wschodni wraz z Fundacją Orange. Partnerem programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronem honorowym jest prezydent RP Bronisław Komorowski
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!