Euro 2016

Chorwacja – Hiszpania 2:1. Niespodzianka na koniec

Dodano: 22 czerwca 2016, 00:07

Chorwacja pokazała, że trzeba się z nią liczyć podczas Euro 2016. We wtorek wieczorem nawet bez Luki Modricia byli w stanie ograć Hiszpanię 2:1. A to dało im pierwsze miejsce w grupie D.

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo już w siódmej minucie było 1:0 dla Hiszpanii. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się David silva. Do piłki dopadł Cesc Fabregas i uderzał na bramkę, ale dla pewności tuż sprzed linii to siatki wpakował ją jeszcze Alvaro Morata.

Później defensywa Hiszpanów sprokurowała dwie groźne okazje. W przeciągu kilku minut fatalnie mylili się obrońcy i David de Gea. W pierwszej sytuacji groźnie strzelał Kalilinić. Później Ivan Rakitić pechowo przymierzył w poprzeczkę.

W 45 minucie Chorwacja dopięła już swego. Indywidualną akcją na skrzydle błysnął Ivan Perisić. Łatwo ograł swojego rywala i idealnie dośrodkował do Kalinicia. A ten nieco w stylu Zlatana Ibrahimovicia, będą w powietrzu uderzył zewnętrzną częścią stopy i z bliska doprowadził do wyrównania.

Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse. Najpierw „setkę” po dyskusyjnym rzucie karnym zmarnował Sergio Ramos, bo jego strzał z 11 metrów obronił Daniel Subasić. W 87 minucie szybka kontra Chorwacji zakończyła się celnym strzałem w krótki róg Perisicia, który w ten sposób zapewnił swojej drużynie wygraną i pierwsze miejsce w grupie

Chorwacja - Hiszpania 2:1 (1:1)

Bramki: Morata (7) - Kalinić (45), Perisić (87)

Chorwacja: Subaszić - Srna, Corluka, Jedvaj, Vrsaljko - Perisić (90 Kramarić), Rog (82 Kovacić), Rakitić, Badelj, Pjaca (90 Czop) - Kalinić.

Hiszpania: de Gea - Juanfran, Pique, Sergio Ramos, Alba - Fabregas (84 Alcantara), Sergio Busquets, Iniesta - David Silva, Morata (67 Aduriz), Nolito (60 Soriano).

Żółte kartki: Rog, Srna, Vrsaljko, Perisić (Chorwacja).

Sędziowal: Bjoern Kuipers (Holandia). Widzów 40 000.

sackman

sackman
sackman (24 czerwca 2016 o 02:07) 0
Na zdjęciu jest Neymar da Silva Santos Júnior (ur. 5 lutego 1992 w Mogi das Cruzes) – brazylijski piłkarz występujący na pozycji napastnika w hiszpańskim klubie. Celujący wybór zdjęcia. Po jednym spotkaniu Hiszpanie uznali Irlandię Północną za najsłabszy zespół tych mistrzostw, by poniżyć polską kadrę i Polaków. Kiedyś piłka hiszpańska była na bardzo wysokim poziomie klubowym, ale reprezentacja Hiszpanii nie była silna. Dla mnie zwyciestwo Chorwacji nad Hiszpanią nie stanowi niespodzianki. Google: lwgula
Gość (22 czerwca 2016 o 11:53) 0
dlaczego na zdjęciu jest Nejmar??? czyżby zmienił obywatelstwo na hiszpańskie? to jeszcze barwy powinien ;-) Panie redaktorze: WSTYD takiego babola wypuszczać