Euro 2016

EURO 2016: Francja – Rumunia 2:1

Dodano: 10 czerwca 2016, 23:26

Gospodarze EURO 2016 pokonali w meczu otwarcia Rumunię 2:1. Zwycięstwo "Trójkolorowym", w 89 minucie, zapewnił Dimitri Payet.

Rumuni okazali się wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem. W pierwszych minutach idealnej sytuacji nie wykorzystał Bogdan Stancu, któremu z najbliższej odległości nie udało się pokonać Hugo Llorisa. Siedem minut póżniej groźnie zrobiło się pod bramką Rumunów. Po strzale Griezmanna piłka otarła się o słupek. Po chwili, zawodnik Atletico Madryt, nie wykorzystał również dośrodkowania Dimitri Payeta.

Początek drugiej części gry to kolejce sytuacje dla podopiecznych Anghel Iordanescu. Dobrą okazję zmarnował Bogdan Stancu, nieczysto trafiając piłkę strzałem z woleja. W kolejnych kwadransie coraz lepiej grali Francuzi. W 58 minucie po zagraniu Payeta, piłkę do bramki wpakował Olivier Giroud.

Radośc gospodarzy nie trwała jednak długo. Już siedem minut później, Patrice Evra, sfaulował wbiegającego w pole karne Stancu. Jedenstkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

To nie był jednak koniec bramek w dzisiejszym meczu. W 89 minucie silnym strzałem zza pola karnego popisał się Payet. Tym samym dając Francji trzy punkty.

Francja - Rumunia 2-1 (0-0)

Bramki: Giroud (58), Payet (89) - Stancu (65 z karnego)

Francja: Lloris -  Evra, Koscielny,  Rami, Sagna -  Payet (90 Sissoko), Matuidi, Kante, Pogba (77 Martial) -  Giroud, Griezmann (66 Coman).

Rumunia:Tatarusanu -  Sapunaru,  Chiriches,  Grigore,  Rat -  Popa (82 Torje),  Stanciu (72 Chipciu),  Hoban,  Pintilii -  Andone (61 Alibec), Stancu.

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

Widzów: 80 000.

Bramki: Olivier Giroud (58 min.), Dmitri Payet (89 min.) - Bogdan Stancu (65 min. - k.)

Żółte kartki: Olivier Giroud (Francja), Vlad Chiriches, Razvan Rat, Adrian Popa (Rumunia).

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry). Widzów: 80 000.

Francja: Hugo Lloris - Patrice Evra, Laurent Koscielny, Adil Rami, Bacary Sagna - Dimitri Payet (90, Moussa Sissoko), Blaise Matuidi, N'Golo Kante, Paul Pogba (77, Anthony Martial) - Olivier Giroud, Antoine Griezmann (66, Kingsley Coman).

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Cristian Sapunaru, Vlad Chiriches, Dragos Grigore, Razvan Rat - Adrian Popa (82, Gabriel Torje), Nicolae Stanciu (72, Alexandru Chipciu), Ovidiu Hoban, Mihai Pintilii - Florin Andone (61, Denis Alibec), Bogdan Stancu.