czwartek, 22 marca 2018 r.

Gry

Assassin's Creed Reveleations: Nagrody wysyłamy do...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2011, 16:06

Assassin's Creed Revelations
Assassin\'s Creed Revelations

W naszym konkursie zapytaliśmy Was o to, gdzie (i dlaczego) powinna rozgrywać się akcja kolejnej odsłony gryz serii Assassin's Creed. Najwięcej głosów "zdobył” starożytny Egipt. Niewiele mniej Japonia i Francja (czy raczej Paryż) w przededniu Rewolucji. Była też Persja, Wojna Trzydziestoletnia, III Rzesza, starożytny Rzym, czasy Potopu Szwedzkiego i niedaleka przyszłość.

A teraz czas na najlepsze pomysły:

Pierwsza nagroda
Amadeusz Oleszczak:

Stał na zboczu góry, u stóp mając wielkie miasto Edo. Smród krwi z jego samurajskiego miecza przyćmił duszący powiew spalenizny.

– Świętujemy 1657 rok co? – powiedział do siebie. – To już ponad 50 lat odkąd władzę nad Japonią przejęli szoguni. Każdy czyn przeciętnego obywatela jest poddany ścisłej kontroli… Pokazują nam, jak mamy się zachowywać i ubierać. Wyznaczają nowe obowiązki, czasem absurdalne. Zamknięto granice, Kraj Kwitnącej Wiśni jest niedostępny dla świata, a świat niedostępny dla nas. Żyjemy w izolacji, a szybki rozwój centralny zawdzięczamy pracowitości i solidności naszych ludzi – spojrzał w stronę swojego celu. Na martwej twarzy widać było jeszcze silne zdziwienie – Taaak… solidność to nasza wizytówka – pomyślał w duchu.

Pretekstem do blokady granic było zapobieganie przed szerzeniem się chrześcijaństwa, ale to tylko oficjalna wersja. On poznał prawdę, a skutkiem ubocznym jego wiedzy było wielkie miasto płonące u jego stóp. Pomarańczowa łuna pięknie wyglądała na tle nocnego gwieździstego nieba. Cierpienie tysięcy ludzi, za tajemnicę która zbiera swoje śmiertelne żniwa nawet w Europie…

Chłodny wiatr Japonii przyniósł poczucie świeżości, potrzebne mu od dłuższego czasu. Teraz wiele się zmieni, tak jak zmieniał się styl walki, otoczenie i plan rozbudowy miast. We wszystkim, co zamierza pomaga mu rosnące zainteresowanie Krajem Kwitnącej Wiśni i jego odmienną dla świata – może dziwną – ale niezwykle ciekawą kulturą.

To, co jego wymierający zakon budował przez tyle lat, spokojne życie ludzi i poczucie względnego bezpieczeństwa, najpierw osłabione niszczycielskim trzęsieniem ziemi, a teraz ten pożar. Wiedział, że będzie musiał pracować by odnowić miasto i jego gospodarkę, wznowić kontakty między resztą świata, zakończyć epokę Edo-jidai i zakończyć to, co zaczęło się tysiące lat temu i tysiące kilometrów stąd. Ta przygoda była niezwykle ciekawa, ale jej przedłużanie może przynieść kryzys i śmierć tego, o co walczyli jego europejscy przodkowie.

Druga nagroda
Adrian Domański:

Muszę przyznać, iż Assassin's Creed niebezpiecznie zbliża się do czasów współczesnych. Czasów, w których broń biała ma tylko charakter rozrywkowy, a całkowicie zastąpiły ją strzelby, karabiny i pistolety. Każdy, kto choć raz miał przyjemność wcielić się w cichego zabójcę wie jak ważne w grze są umiejętności posługiwania się zarówno ukrytym sztyletem jak i wszelkiego rodzaju mieczami, toporami czy obuchami.

Dzięki temu ta produkcja ma swój urok i potrafi dostarczyć graczom długie godziny niezapomnianej i wciągającej rozgrywki. Dodawanie coraz to większej ilości broni palnej w niedługim czasie doprowadzi do częściowej, a może i nawet kompletnej zagłady Ubisoftowej perełki.

Aby zapobiec tego typu sytuacji, przeniósł bym akcję gry o kilkaset lat wstecz na przełom VII i VIII wieku; do Kraju Kwitnącej Wiśni. Kiedy to samuraje zaczęli istnieć jak pełnoprawna grupa społeczna. Japońscy wojownicy z wielkim oddaniem odnosili się do swoich mieczy – uważali je za cząstkę siebie (Altair, bohater pierwszej odsłony Assassin's Creed także szanował swoją broń). Tymczasem Ezio za bardzo zafascynował się nowocześniejszym wihajstrami – wszystko za sprawą błyskotliwego Leonarda. Gier, w których używamy strzelb jest aż nadto, dlatego w produkcjach takich jak AC powinno się ograniczyć je do minimum.

Religijne konflikty mogłyby zastąpić honorowe zmagania klanów Kraju Wschodzącego Słońca. Orientalizm tamtejszego regionu byłby doskonałym odświeżeniem serii, nie wspominając już o ogromie możliwości, które przyniosłaby taka zmiana. Jeżeli chociaż trochę interesujecie się historią, bądź mieliście przyjemność widzieć piękno Japonii na własne oczy to z pewnością znacie urok jej miast. Eksploracja nowego terenu, przedstawiającego kompletnie odmienny (w porównaniu do poprzednich odsłon) styl architektoniczny byłaby także dobrym sposobem na poznanie przyzwyczajeń i tradycji największych wojowników świata.

Pozostałe nagrody wędrują do:

Ryszard Flakus:
Moim zdaniem ciekawa sceneria to czasy podboju Meksyku i Peru przez Hiszpanów i toczące się walki w XVI w., ale ostatnie niepodległe miasto-państwo Majów – Tayasal na jeziorze Petén Itzá w Gwatemali – zostało zdobyte dopiero w 1697 r. To może być wspaniała gra. Dobra sceneria czy używana broń (np. armaty czy muszkietów stosowane przez Hiszpanów i stroje wojowników) zaaranżowane pod grę dałyby niezły efekt.

Konkwistadorzy hiszpańscy kierujący niewielkimi, lecz dobrze wyposażonymi i zaprawionymi w bojach oddziałami żołnierzy-awanturników, żądnych łupów i przygód. Często byli nimi przestępcy, zwalniani specjalnie z więzień na dalekie i nader ryzykowne wyprawy kolonialne. Wielu rycerzy było ogarniętych zapałem religijnym i jechało do nowo odkrytej Ameryki, by wziąć udział w nawracaniu nowych dusz na wiarę chrześcijańską. Uciskane przez władców rozliczne plemiona chciały widzieć w potężnych przybyszach swych wybawców i obrońców przed uciskiem we własnych państwach.

Indianie sprzymierzali się więc często z konkwistadorami, którzy zaciągali ich do swych oddziałów. Stąd też twierdzenie, jakoby podbój Meksyku i Peru dokonały się wyłącznie rękami garstki Hiszpanów jest błędne, gdyż w większości bitew, obok konkwistadorów uczestniczyły też tysiące ich indiańskich sojuszników. Dla mnie ta są czasy na kolejna cześć gry Assassin's Creed.

Bartłomiej Surma:

Miejsce i czas: Wrocław podczas Wojny Trzydziestoletniej (1618-1648)
Uzasadnienie: we Wrocławiu zawsze mieszały się różne żywioły. Miasto na styku kultur boleśnie doświadczyło starcia pomiędzy krajami katolickimi a protestanckimi. To właśnie sprawia, że stolica Śląska byłaby doskonałą areną dla skrytobójcy.

Miasto, które zachowało neutralność (we Wrocławiu nie znajdowały się ani załogi cesarskie ani protestanckie) byłoby doskonałym schronieniem dla uciekinierów z krajów ościennych. Wielu z nich z pewnością zaszło za skórę potężnym mocodawcom asasyna. Takie miejsca zawsze wymagają działań... pozakulisowych. Dwory królewskie i cesarskie prowadziły zacięte zmagania na wszelkich płaszczyznach: dyplomatycznej, militarnej, religijnej i ekonomicznej. Dlaczego więc nie sięgnąć po środki ostateczne wobec ludzi, którzy są zmuszeni się ukrywać?

Wszak Wrocław w siedemnastym wieku stracił połowę mieszkańców. Czy ktoś zauważyłby zniknięcie paru osób w tajemniczych okolicznościach?


A ponieważ dostaliśmy naprawdę sporo ciekawych prac, to dorzucamy jeszcze trzy małe zestawy upominków związanych z grą dla: Piotra Nowaka, Doroty Wrzesińskiej i Rafała Zawidczaka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rtrt
shaneee
huangpan
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rtrt
rtrt (10 kwietnia 2012 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.goodchristianlouboutinoutlet.com/10-christian-louboutin-sandals]Christian Louboutin Sandals[/url]Standing in high heels, I can see the world. "This is the" sex and the city "columnist Carrie's classic in Taiwan. Carrie eosinophilic shoes like life, always resist the temptation of high heels. In" sex and the city movie version, when Mr. Big took a moro · he was Nick product blue silk shoes asked her to marry him, those high-heeled shoes and instantly appear meaning up, because it not only represent the feelings, but also love of choice."Love fades, but the shoes are forever." In feelings when trough, Carrie had so lonely said.[url=http://www.goodchristianlouboutinoutlet.com/]Christian Louboutin Shoes Sale[/url]
Rozwiń
shaneee
shaneee (6 kwietnia 2012 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com/mulberry-alexa-handbags-c-3.html]mulberry alexa[/url]
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com]mulberry alexa[/url]
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com/mulberry-alexa-handbags-c-3.html]mulberry alexa bags[/url]
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com]mulberry alexa bags[/url]
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com/mulberry-alexa-handbags-c-3.html]mulberry alexa grey[/url]
[url=http://www.mulberryalexabagssale.com/mulberry-alexa-handbags-c-3.html]mulberry alexa 2012[/url]
Rozwiń
huangpan
huangpan (17 lutego 2012 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.topgriffeysshoes.com]griffeys[/url] wholesale shoes
[url=http://www.topairgriffeymax2012.com]griffeys[/url] High shoes
[url=http://www.topairgriffeytrade.com]nike air griffey max[/url] Women's Shoes
[url=http://www.topkengriffeyshoes2012.com]griffeys[/url] Running shoes
[url=http://www.topairmax2009.com]air max 2009[/url] Cheap shoes
[url=http://www.topairmax2011shoes.com]air max 2011[/url] Anta shoes
[url=http://www.topairmax2012trade.com]air max 2012[/url] Basketball shoes
[url=http://www.topairmax90mall.com]air max 90[/url] High shoes
[url=http://www.nbashoesonlineoutletmall.com]kobe shoes[/url] Low shoes
[url=http://www.topbasketballshoestrade.com]nike basketball shoes[/url] Designer shoes
Rozwiń
hollister
hollister (1 lutego 2012 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.hollister4sale.co.uk/
[url=http://www.hollister4sale.co.uk]hollister4sale[/url]
[url=http://www.hollister4sale.co.uk]hollister uk[/url]
Do something you can tell your grandkids about.
Rozwiń
kakaxi
kakaxi (28 grudnia 2011 o 04:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uniform figures as the Rolex interest in the cook up of make design model, and implement the done style of authentic counterparts. As in good time as [url=http://www.replicasonline.org.uk]swiss replica watches[/url] tattered on the moon. We make available tight Maybe you've walked existence a snitch on of designer watches, looked into the display window and [url=http://www.replica0watches.org.uk]replica watches uk[/url] hundred% authorized watches. What is most substantial, but are in the affordability of most people. Virtually all of us is ready benefit of a wand. [url=http://www.hermesreplicabagshandbags.com]hermes bag[/url] enhancing eminent around the world and you can find most celebrities are wearing. There was a circumstance when people used to buy off a particular or [url=http://www.usreplicaswatches.com]Discount Watches[/url] had in the 1920's started manufacturing jump watch, at that time the Art Deco era, new aesthetic value to the old, cold industrial design, [url=http://www.fakelouisvuittonbagshandbags.co.uk]Louis Vuitton Handbags[/url] Ceramica collection.This particular wedding band happens to be arresting and completely different from increased wealthiness watches to come back the [url=http://www.replicawatchess.org.uk]replica watches[/url] declaration and a carbon copy Breitling order improve you do only that. Modern executives draw a pot-bellied earnings ranking and can afford open [url=http://www.replicawatchess.org.uk]Watches For Sale[/url] for the reward! The personification on the home screen is the Rolex duplicate sentry that you pleasure gain and if you look at the testimonials [url=http://www.usreplicaswatches.com]watches Discount[/url] watches. In all justice, if a woman is walking down the concourse with an true designer watches Hublot Hublot photocopy watches or who can give someone [url=http://www.replicawatchess.org.uk]replica watches[/url] end in numberless shapes and styles that sizzle in the world trade in forever. For lesson, your rolex travesty watches emerge in assorted familiar [url=http://www.replicawatchess.org.uk]replica watches uk[/url] interesting that practice as mtier Hublot facsimile watches to own! Hublot duplicate watches recall how critical the stick get high on the beloved [url=http://www.replica-watchesuk.org.uk]rolex replica[/url] chronograph strictness on it! Or a sports be prepared that is not work rebellious and comes with day, date and fifty-fifty a multicolored block out! [url=http://www.replicawatches3.co.uk]replica watches uk[/url] style too. So if you are looking because some collectable watches, online attend to stock can certainly do the duty with fashion. Trying to find the [url=http://www.usreplicaswatches.com]Watches On Sale[/url] that is characterized away being superior to recreate the factual look and time-keeping capabilities pattern Cartier watches. Cartier Roadster Watches [url=http://www.hermesreplicabagshandbags.com]hermes replica[/url] have to have one of these watches. There are many people who make them and sell them alike the other person who might want to wear [url=http://www.fakelouisvuittonbagshandbags.co.uk]Louis Vuitton Handbags[/url] We be a branded materials but in some cases we cannot afford it. So buying a duplicate watches is the chance. Another actuality is that the richness brands [url=http://www.hermesreplicabagshandbags.com]hermes bags[/url] are sports watches and dress watches, diver's watches, feeble-minded and complicated. Do you scarceness a paradigm supervise, clever? Rolex has [url=http://www.usreplicaswatches.com]Discount Watches[/url] people friction designer watches, while ordinary people reason our imitations. People with a limited budget you can pick out to gain imitations sold [url=http://www.usreplicaswatches.com]Discount Watches[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!