środa, 21 lutego 2018 r.

Hrubieszów

To jedyny taki obiekt na Zamojszczyźnie. Powstanie Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa?

Dodano: 12 lutego 2018, 14:54

(fot. Google Street View)

Jest szansa na przebudowę i modernizację zabytkowego budynku byłego Syndykatu Rolniczego przy ul. 3 Maja w Hrubieszowie.

Urzędnicy złożyli projekt o dofinansowanie prac z unijnych funduszy. Budynek zbudowano w 1920 r. w stylu końcowej fazy secesji. To jedyny taki obiekt na Zamojszczyźnie. Jego stan jest jednak z roku na rok coraz gorszy. Stąd miejscy włodarze chcą, żeby do końca 2020 r. Syndykat otrzymał dawny blask.

W ramach prac przewidziana jest adaptacja i wyposażenie pomieszczeń oraz wykonanie drogi dojazdowej, trawników i oświetlenia, ale także placu zabaw i ogródka letniego na tyłu budynku. Prace prowadzone mają być pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem zabytkowego charakteru budynku. Ponieważ Syndykat pełnić ma funkcje społeczno-kulturalne, niezbędne będzie dobudowanie windy dla osób niepełnosprawnych.

Prace pochłonąć mają blisko 13,5 mln zł. Dofinansowanie, o które ubiega się miasto, to ponad 10 mln zł.
Po remoncie budynku na jego parterze znajdzie się Miejska Biblioteka Publiczna. Budynek nosić będzie natomiast miano Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa. W jego ramach działać ma m.in. Centrum Wolontariatu, Uniwersytet III Wieku oraz Centrum Partnerstwa Publiczno-Społecznego.

Czytaj więcej o: Hrubieszów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2018 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamość zawłaszcza nie swoje tereny, po utracie statusu wojewodztwa to taka sama gmina jak Izbica czy Szczebrzeszyn, a teraz jeszcze siegaja po Hrubieszów, to se ne vrati jak mowia bracia czesi
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2018 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
artykuł pisał niedouczony facio, od kiedy Hrubieszow to zamojszczyzna, jak Hrubiieszów był miastem to tam gdzie jest Zamość wilki ganiały po krzakach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!